Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KMP w Łodzi podczas wspólnych działań z bałucka prokuraturą rejonową zabezpieczyli podrabiane towary znanych marek. Szacunkowa wartość strat dla producentów wyniosła nie mniej niż 10 milionów złotych.

Od pewnego czasu funkcjonariusze analizowali wprowadzenie do obrotu towarów znanych marek na terenie kilku gmin okalających Łódź. Ustalenia wskazywały, że produkty oferowane były do sprzedaży w centrum handlowym w Rzgowie ale także w Ksawerowie, Woli Zaradzyńskiej, Pabianicach i Łodzi. Ustalenia śledczych wskazywały również na handel wspomnianym towarem na terenie Tarnowa. Po uzyskaniu prokuratorskich postanowień o przeszukaniach policjanci pojawili się pod 22 wytypowanymi lokalami w tym 12 stoiskami na terenie centrum handlowego.

Podczas działań zabezpieczyli ponad 10.300 sztuk bransolet, zegarków, naszyjników, kolczyków, pierścionków i wyrobów odzieżowych. Obecny na miejscy reprezentant pokrzywdzonych producentów wstępnie oszacował, że wartość strat dla poszczególnych firm wyniosła nie mniej niż 10 milionów złotych.  Funkcjonariusze na poczet przyszłych kar, u właścicieli lokali handlowych, zabezpieczyli łącznie ponad 41 tysięcy złotych i 3000 euro w gotówce. Nie wykluczone, że po uzyskaniu opinii biegłych, właściciele lokali usłyszą zarzuty związane z wprowadzaniem do obrotu towarów z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Zgodnie z ustawą Prawo własności przemysłowej tego rodzaju działalność zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności a w przypadku uczynienia sobie z niej stałego źródła dochodu zagrożenie karą wzrasta do 5 lat.

Przeczytaj również: