Jarosław Maringe | fot. Facebook

Z informacji, do których udało się dotrzeć dziennikarzom Kryminalnej Polski wynika, że Jarosław Maringe już w 2013 roku zmienił nazwisko. Poślubił on wtedy 20 lat młodszą od siebie hostessę, Angelikę W. z Nowej Soli przyjmując jej nazwisko.

Jak sam siebie określa, jest obecnie restauratorem, deweloperem i właścicielem Kancelarii Prawno-Windykacyjnej.

– W latach 90-tych Chińczyk był pruszkowskim gangsterem, który jako tłumacz Żaby pomagał mu stworzyć bałkański szlak narkotykowy – mówi Kryminalnej Polsce świadek koronny Jarosław Sokołowski ps. Masa.

Jak wynika z aktu małżeństwa, w którego posiadanie weszła Kryminalna Polska, Jarosław Maringe ożenił się 13 grudnia 2013 roku w Poznaniu. Jego wybranką życiową jest Angelika W., której ofertę jako hostessy jak i informację na temat posiadanego przez nią długu można z łatwością poszukać w internecie.

 Jarosław Maringe wziął ślub z młodą dziewczyną z Nowej Soli i zmienił nazwisko. Obecnie Maringe nazywa się Wilimberg. Jego małżonka to hostessa, którą można wynająć na różne imprezy – mówi Sokołowski. Maringe vel Wilimberg, tak go nazywajmy, jest nadal czynnym przestępcą, o czym świadczą nierozliczone jeszcze wyroki które na nim ciążą. Zarówno on, jak i jego żona mają długi. Opowiada dookoła ile to nie zarabia, chełpi się bogactwem, krzyczy jak dobrze prosperują jego biznesy, a komornik zajmuje jego udziały w spółce – kontynuuje Sokołowski.

Akt małżeństwa Jarosława Maringe vel Wilimberg

Z dokumentów, które publikujemy, można wyczytać, że Jarosława Maringe nadal obejmuje warunkowe zawieszenie kary pozbawienia wolności na 8 miesięcy. Zawieszenie to skończy się 16 listopada 2017 roku, jednak z przekazanej nam przez informatora wiedzy wiemy, że to nie jedyny wyrok ciążący obecnie na Maringe.

Wam, jako dziennikarzom śledczym, udało się dotrzeć do dokumentów dyskredytujących prawdomówność Chińczyka, potrzeba tylko odrobina dobrej woli. Nie robią tego jednak inni pseudo-dziennikarze, tak jak na przykład Agnieszka Piechurska z „Faktu”, która nie zweryfikowała swojego rozmówcy i bezgranicznie mu zawierzyła. Próbowała mnie zdyskredytować, podważyć moją prawdomówność, która została potwierdzona przez wszystkie instancje wymiaru sprawiedliwości – mówi z oburzeniem Masa.

Rejestr karalności Jarosław Maringe

Wielu dziennikarzy jak również adwokatów próbowało udowodnić, że Jarosław Sokołowski kłamie, podważyć wiarygodność zeznań, spowodować, by stracił status świadka koronnego. Nikomu jednak do tej pory się to nie udało.

Piechurska nie pierwsza podejmowała próbę wykazania, że jestem kłamcą. Cały sztab adwokatów chciał podważyć moje zeznania, jednak nikomu się to nie udało. O czym to świadczy? Myślę, że odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama. Maringe vel Wilimberg ma jeszcze nieprzedawniony wyrok, którego warunkowe zawieszenie mija dopiero pod koniec 2017 roku, a to nie jedyny wyrok, który nad nim wisi. Czy taka osoba może być wiarygodna? – pyta retorycznie Sokołowski.

Z informacji, do których dotarła Kryminalna Polska, wynika, że pierwotnie wywiad dla „Faktu”, który przeprowadziła Pani Agnieszka Piechurska z Chińczykiem, miał być promocją pisanej przez niego książki, lecz zmienił on charakter i przyjął formę oczernienia Jarosława Sokołowskiego i był nieudolną próbą przypisania mu zlecenia zabójstwa Kiełbasy.

Wszystkie działania Chińczyka skierowane są tylko w jedną stronę, w stronę kasy. Nie śmierdzi on groszem, sam ma długi, jego żona również, a spółka, która niby przynosi mu duże zyski, nie składa do sądu sprawozdań finansowych od ładnych kilku lat. Ta spółka, rzekomo kancelaria windykacyjno-prawna, w statusie ma jedynie deweloperkę. W taki sposób to można również otworzyć firmę do dłubania w nosie i hucznie nazwać ją kopalnią diamentów – ironicznie uśmiechając się mówi Jarosław Sokołowski.

Postanowienie sądu

Z postanowienia Sądu Rejonowego w Warszawie wydanego 5 kwietnia bieżącego roku wynika, że spółka, której wspólnikiem jest Maringe nie złożyła sprawozdań finansowych za lata 2013-2015. Sąd z urzędu wszczął postępowanie mające przymusić spółkę do dostarczenia odpowiednich dokumentów.

– Maringe vel Wilimberg chce wydać książkę i próbuje zdobyć poklask głosząc herezje na mój temat i próbując się wybić na moich plecach, jednocześnie pomawiając mnie i wykorzystując do tego nierzetelnych dziennikarzy łykających wszystko co im się powie bez weryfikacji. Obecnie tą książkę pisze z Alkiem Majewskim, choć nie wiem, czy dojdzie ona do skutku, patrząc choćby na to jak traktował poprzedników Alka. Zaczynali pisać i po pewnym czasie projekt był przerywany. Rzucam tutaj wyzwanie moim czytelnikom – udostępnię ten artykuł u siebie na fanpage i osoba, która jako pierwsza poda w komentarzu wszystkie nazwiska osób, z którymi Chińczyk zaczynał pisać książkę, a nie skończył – wygrywa trening na siłowni ze mną – mówi Sokołowski.

Piotr Szatkowski

Przeczytaj również:

Video thumbnail
Psychologia zbrodni: Wpływ intuicji na przestępczość (Bogdan Lach) | ZŁOTE TAJEMNICE
47:51
Video thumbnail
Szlachet: Była szansa, żeby odbić Matysia | PRZESŁUCHANIE
33:00
Video thumbnail
Czy powstanie kolejna część "MŁODYCH WILKÓW"?
32:56
Video thumbnail
Jakimowicz: Pasikowski kazał nam wypier...ać z castingu | PRZESŁUCHANIE
38:41
Video thumbnail
Jakimowicz: W Hiszpanii odwiedzałem Słowika w więzieniu (cz. 2/2)
36:15
Video thumbnail
Jakimowicz w Młodych Wilkach zagrał samego siebie (cz. 1/2)
34:18
Video thumbnail
Mafia lat 90-tych vs dzisiejsza przestępczość zorganizowana
23:28
Video thumbnail
Syn „Księdza”: Świadkowie koronni to marionetki w rękach prokuratury
20:53
Video thumbnail
Artur Ć.: Służby chciały zrobić ze mnie terrorystę
22:06
Video thumbnail
Misiek z Nadarzyna: Gdyby nie zabito Szaraka, to o Masie nikt by nie słyszał
24:08
Video thumbnail
Rafał S.: Przedłużali mi areszt na podstawie łusek z II wojny światowej
29:46
Video thumbnail
Koronny chciał 150 tys. za wycofanie zeznań. Publikujemy dowody
17:47
Video thumbnail
Dolores: Czekolinda przejęła po mnie agencję towarzyską
24:02
Video thumbnail
BONUS RPK: Dowodem w mojej sprawie jest piosenka
50:11
Video thumbnail
Szlachet o pieniądzach Pershinga i Masy. Tak przechodzili kontrole Urzędów Skarbowych
44:38
Video thumbnail
Żółty: To jest dziwna sytuacja, Masa sam przyznaje, że jest niewiarygodny
22:20
Video thumbnail
Rafał Jackiewicz: Wywieźli mnie do lasu z workiem na głowie
21:17
Video thumbnail
Ali, Parasol, Masa - jak ich postrzegali "Chłopcy z Pruszkowa"
29:41
Video thumbnail
Misiek z Nadarzyna o czułym punkcie Masy
17:42
Video thumbnail
Członek gangu Żaby obnaża patologie wymiaru sprawiedliwości i instytucji świadka koronnego
19:47
Video thumbnail
Misiek z Nadarzyna: Masa sam sobie strzelił w kolano
25:44
Video thumbnail
Misiek z Nadarzyna: Książki Masy? Nie czytajcie tych bzdur!
19:58
Video thumbnail
Misiek z Nadarzyna: Kiełbasę chcieli odpalić już w sobotę, ale przyjechał za wcześnie
17:29
Video thumbnail
Karramba: Od początku miałem styczność z przestępcami
13:44
Video thumbnail
Czy świadek koronny podżegał do zabójstwa? Były ochroniarz Masy przerywa milczenie
57:08
Video thumbnail
Niedokończone rozmowy: Jan Fabiańczyk ps. Majami i Piotr Z. ps. Cygan szczerze o pracy kryminalnego
30:16

5 KOMENTARZE

  1. Twoją wybrankę do ciebie przyciągnęły źle duchy,nasze miasto było kiedyś pełne zbiegów i więźniów… niesamowity zbieg okoliczności,że wybranka byłego gangusia jest z solniczki ?

Dodaj komentarz