Zatrzymany za ugodzenia policjanta | fot. Policja

 

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego staszowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego volkswagena, który popełnił wykroczenia drogowe i jak się okazało, był nietrzeźwy. 71-letni mieszkaniec miasta miał w organizmie 1 promil alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stanie przed sądem. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 01.07.br., po godzinie 15, funkcjonariusze staszowskiej drogówki pełniąc służbę w Staszowie na ul. Opatowskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego volkswagena, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych i przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 52 km/h. Podczas kontroli policjant nabrał przypuszczeń, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że 71-letni mieszkaniec Staszowa był nietrzeźwy.

Urządzenie wykazało promil alkoholu w jego organizmie. Kierowcy na miejscu zatrzymano prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy!

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Apelujemy do osób o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

 

Przeczytaj również: