Zaginiona Polka w USA

W stanie Pensylwania w ostatnich miesiącach doszło do dwóch tajemniczych zaginięć Polek. Jedna z kobiet nie żyje, a druga wciąż jest poszukiwana. Obie sprawy zdobyły rozgłos w lokalnych amerykańskich mediach.

43-letnia Anna Maciejewska po raz ostatni widziana była 10 kwietnia w miejscowości Melvern w stanie Pensylwania. Tego dnia przed południem wyjechała samochodem do pracy. Do swojego biura jednak nigdy nie dotarła. Kilka dni później odnaleziono pojazd, którym się przemieszczała. Znajdował się na parkingu oddalonym od jej domu o ok. 6 kilometrów. Początkowo przypuszczano, że kobieta wyruszyła w podróż do Polski, jednak nie zabrała ze sobą paszportu. W poszukiwania zaginionej zaangażowała się lokalna społeczność, niestety pomimo usilnych prób odnalezienia,  43-latka wciąż jest osobą zaginioną.

Wszystkie osoby, mające jakiekolwiek wiadomości na temat zaginięcia Anny Maciejewskiej proszone są o przekazanie ich do West Chester Police Department pod numer telefonu (610) 431-1212 lub ogólny numer 911.

Kilka tygodni po zaginięciu Anny Maciejewskiej zaginęła również inna Polka mieszkająca w Stanach. Urodzona w Szczecinie 37-letnia Aleksandra Reeves.  23 maja wyjechała samochodem z domu z miejscowości Middletwon w stanie Pensylwania i ślad po niej zaginął. Poszukiwania kobiety trwały ponad dwa tygodnie i zakończyły się tragicznie. W oddalonej od jej domu o ponad 100 km miejscowości Baltimore odnaleziono samochód kobiety, a w pobliżu były również jej zwłoki. Jak dotąd nie pojawiły się oficjalne doniesienia o okolicznościach tajemniczego zdarzenia. Wiele jednak wskazuje na to, że śmierć  mogła być wynikiem samobójstwa.

 

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz