Produkcja metamfetaminy / fot. Policja

W toku śledztwa funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Bogatyni funkcjonuje laboratorium metamfetaminyW trakcie przeszukania pomieszczenia funkcjonariusze zabezpieczyli linię produkcyjną w trakcie wytwarzania środków odurzających. Ujawniona linia i urządzenia umożliwiały wprowadzenie na rynek znacznych ilości narkotyków.

W lokalu zatrzymany został mężczyzna, który wytwarzał znaczne ilości środków odurzających. Po doprowadzeniu do Dolnośląskiego WydziałuZamiejscowego Prokuratury Krajowej prokurator ogłosił mu zarzuty popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna nielegalnie posiadał bowiem broń i amunicję.

Prokuratorzy niezwłocznie podjęli również działania zmierzające do zabezpieczenia środków pieniężnych, które mogły pochodzić z przestępstwa dystrybucji narkotyków. W ich efekcie doszło do nawiązania współpracy z pracownikami jednego z banków oraz Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej.

Na skutek tych działań ujawniono i zablokowano transakcję wypłaty kwoty 1 milionów otych. Dodatkowo zabezpieczono środki i składniki majątkowe na łączną kwotę ponad 2 milionów 500 tysięcy otych.

Osobom powiązanym rodzinnie z podejrzanym o produkcję narkotykówprokurator przedstawił zarzuty dotyczące prania brudnych pieniędzy.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Śródmieścia zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy w stosunku do wszystkich trzech podejrzanych.

W śledztwie kontynuowane są intensywne działania ukierunkowane na spowodowanie, aby osoby zaangażowane w popełnienie przestępstw nie zachowały jakichkolwiek korzyści z ich popełnienia, a także by ponieśli dotkliwe kary, w tym o charakterze finansowym.

Przeczytaj również: