Zatrzymanie podejrzanego o pedofilię

Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu prowadzi śledztwo dotyczące przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności popełnionego na szkodę małoletniego poniżej 15 lat.

W toku śledztwa zatrzymany został płk. Robert O., szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu. Przez internet składał on bowiem 14-latce propozycje obcowania płciowego. Funkcjonariusze Policji dokonali zatrzymania mężczyzny po tym, jak przybył on na wcześniej umówione miejsce spotkania z 14-latką w Grudziądzu.

Po doprowadzeniu zatrzymanego do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu prokurator ogłosił mu zarzuty. Dotyczą one nakłaniania osoby małoletniej poniżej lat 15 za pośrednictwem środków teleinformatycznych do obcowania płciowego.  Czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 5 tysięcy złotych, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru przełożonego wojskowego.

Postępowanie jest w toku i przeprowadzane są kolejne czynności dowodowe. Z uwagi na dobro postępowania na tym etapie prokuratura nie udziela szerszych informacji.

Przeczytaj również: