Odzyskane mienie o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych, zabezpieczone kilkadziesiąt gramów narkotyków, oraz zatrzymanie trzech mężczyzn podejrzanych o serie włamań na terenie Ostrołęki – to efekt szeroko zakrojonych działań przez ,,kryminalnych” z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Odzyskano, m.in. sprzęt elektroniczny skradziony na początku bieżącego roku z terenu dawnego ,,kasyna” oraz rzeczy skradzione na terenie kilku hurtowni i obiektów usługowych na terenie Ostrołęki.

W ubiegłą niedzielę dyżurny ostrołęckiej komendy został powiadomiony o pożarze w stacji trafo na jednej z ulic w Ostrołęce. Na miejsce pojechali ,,kryminalni” oraz Straż Pożarna. Po dojechaniu na miejsce ustalono, że wstępną przyczyną pożaru mogło być  włamanie do stacji, podczas którego nieznany sprawca wycinał wewnętrzne części transformatora za pomocą palników gazowych i w ten sposób wzniecił ogień.

Dzięki dużemu zaangażowaniu ,,kryminalnych”  już po niespełna trzech godzinach od zdarzenia zatrzymano podejrzewanego o to włamanie, 25-letniego ostrołęczanina.

Jednak to nie wszystko, policjanci ustalili, że mężczyzna już wcześniej dokonywał włamań na terenie miasta. Ponadto sprawne działania policjantów pozwoliły na zatrzymanie dwóch kolejnych mieszkańców Ostrołęki podejrzewanych również o włamania.

U wszystkich mężczyzn przeszukano zajmowane przez nich mieszkania. W ich wyniku odzyskano sprzęt muzyczny w postaci, m.in. gitary basowej, wzmacniaczy, kolumn, efektów gitarowych oraz sprzętu elektronicznego, laptopów, drukarek oraz monitorów. Wartość samego sprzętu muzycznego została oszacowana na kwotę około blisko 30 tysięcy złotych. Cześć odzyskanego przez policjantów sprzętu znajdowała się już w ostrołęckich lombardach, on również już został odzyskany.

Ponadto w mieszkaniach zabezpieczono roślinę konopi indyjskiej, ponad 20 gramów gotowego suszu roślinnego. Policjanci znaleźli też kilka torebek strunowych z zawartością substancji. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone narkotyki to marihuana i amfetamina. Zabezpieczono również wagę elektroniczną, która najprawdopodobniej służyła do porcjowania narkotyków.

Ustalono, że odzyskane przedmioty, sprzęt muzyczny został skradziony w styczniu tego roku z terenu dawnego ,,kasyna”, a pozostałe rzeczy skradziono na terenie kilku hurtowni i obiektów usługowych w Ostrołęce.

Policjanci zabezpieczyli także narzędzia mogące służyć do dokonywania włamań, m.in. nożyce, łomy, urządzenia do cięcia kabli oraz rękawiczki.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy powolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, posiadania środków odurzających oraz paserstwa.

Dalsze postępowanie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo–śledczego.

źródło: policja.pl

Przeczytaj również: