Akta z procesu przestępców z okolic Kutna znalazł kierowca autobusu komunikacji miejskiej w Szczecinie. Na siedzeniu pozostawił je biegły sądowy.

Pracownik pomorskiego instytutu naukowego jechał autobusem w piątek późnym wieczorem. Miał ze sobą materiały z Sądu Rejonowego w Kutnie, bo na ich podstawie przygotowywał zamówioną ekspertyzę na potrzeby procesu karnego. Mężczyzna wychodząc z autobusu, zapomniał o pakunku, który kierowca znalazł dopiero na pętli.

– Zdecydowano o zawiadomieniu policji, która wszystko zabezpieczyła – relacjonuje w rozmowie z Wirtualną Polską Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Jednak zanim to się stało z danymi w aktach i szczegółowymi informacjami ze śledztwa w Kutnie mógł zapoznać się każdy. Jak podaje „Dziennik Łódzki” w aktach znajdowały się też niewielkie próbki narkotyków – Na tym etapie nie udzielamy więcej informacji. Postępowanie dotyczy teraz tzw. usunięcia dokumentów – wyjaśnia prokurator.

Biegłemu za przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów grozi kara nawet dwóch lat więzienia. Śledczy ocenią też, czy mężczyzna nie naruszył ustawy o ochronie danych osobowych.

Sprawę wyjaśnia także Sąd Rejonowy w Kutnie. Biegły prawdopodobnie nie będzie już przygotowywał ekspertyz na potrzeby przewodów sądowych.

Z informacji „Dziennika Łódzkiego” wynika, że Sąd Rejonowy w Kutnie poprosił instytut ze Szczecina o opinię w sprawie handlu narkotykami miesiąc temu.

źródło: wp.pl

Przeczytaj również:

1 KOMENTARZ

 1. Wspieramy polski rząd PiSu w walce z korupcją w Polsce !
  „Sytuacja dla beneficjentów, patologii III RP staje się coraz bardziej rozpaczliwa”, a to znak, że nie cofną się przed niczym.
  Bestie w czarnych togach zniszczyły niejedno życie.
  „PO było grupą przestępczą!”
  Polska Rzeczpospolita Korupcyjna: postępowanie karne obrzędowe?
  http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/1621166570/Polska-Rzeczpospolita-Korupcyjna-postepowanie-karne-obrzedowe.html

Dodaj komentarz