W 1982 roku dwunastoletnia Mary Kellerman zmarła po wzięciu tylenolu na przeziębienie. Oprócz niej poniosło śmierć sześć innych osób, które również spożyły lek. Nieznana osoba nasączyła tabletki cyjankiem. Buteleczki pochodziły z różnych źródeł, dlatego podejrzewa się, że sprawca kupił je, po czym zwrócił zatrute. Do dziś nie znaleziono sprawcy.

29 września 1982 roku była normalną środą w Elk Grove w stanie Illinois. 12 letnia Mary Kellerman poczuła się chora, ale nie na tyle by opuścić szkołę. Zażyła tabletki które powinny ją wzmocnić. Parę minut później już nie żyła.

Adam Janus z Arlington Heights zmarł wkrótce po Marii. Nie znając jego przyczyny śmierci, jego brat Stanley Janus i jego żona, Theresa, wzięli pigułki z tej samej butelki… każde z nich zmarło. Trzy kolejne osoby w Chicago zmarły, zanim wydano publiczne ostrzeżenie.

Śledczy stwierdzili, że ktoś dodał cyjanid potasu do kapsułek Tylenololu. Morderca musiał kupić poszczególne opakowania i zwrócić w ciągu kilku tygodni zatrute tabletki do sklepu.

Johnson i Johnson zostali zmuszeni do powstrzymania dystrybucji Tylenolu 31 mln butelek o wartosci 100 mln dolarów.

Na początku śledztwa mężczyzna o imieniu James William Lewis wysłał list do Johnson & Johnson, domagając się 1 miliona dolarów, aby powstrzymać morderstwa. Nigdy nie był związany z zabójstwami, ponieważ mieszkał w Nowym Jorku, ale został aresztowany za wymuszenie.

Sprawa o zabójstwo w Chicago Tylenolem jeszcze nie została rozwiązana. W 2011 r. FBI przeanalizowała możliwość powiązania morderstw z „Unabomberem” Tedem Kaczyńskim. Pomimo faktu, że Kaczynski często mieszkał w stanie Illinois, nie był to przekonujący dowód by go skazać.

Dorota Gołda

źródło: Facebook / Śladami zaginięć i tajemnic kryminalnych

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz