27 lat temu w miejscowości Dobre Miasto zaginął 4-letni Tomek Cichowicz. Według policji, chłopiec prawdopodobnie utopił się w pobliskiej rzece. Jednak wiele wskazuje również na to, że mógł zostać porwany. Dwa lata temu w mediach pojawiły się spekulacje, że Tomek żyje i w Stanach Zjednoczonych jest bohaterem narodowym.  

Tomek zaginął 17 marca w 1990 roku. Był pod opieką ojca, który spuścił go na chwilę z oczu. Tomek zniknął. Rodzina rozpoczęła poszukiwania, a sprawę zgłoszono na milicję. Jeden z kolegów zaginionego Tomka powiedział, że chłopiec odszedł z nieznajomym mężczyzną. W kierunku, który wskazał odnaleziono charakterystyczne ślady obuwia, jakie tego dnia miał na sobie zaginiony.

Jolanta Cichowicz – matka Tomka od samego początku miała przeczucie, że jej syn żyje. Jednak pomimo usilnych prób nie udało się go odnaleźć. Nowy trop w tej sprawie pojawił się dopiero po 25 latach. Specjaliści na podstawie zdjęć Tomka oraz członków jego rodziny sporządzili portret progresywny. Takie zdjęcie może pomóc w identyfikacji po latach, ponieważ prezentuje jak mógłby wyglądać obecnie chłopiec.

Na facebooku istnieje strona poświęcona poszukiwaniom Tomka. Tam nadsyłano zdjęcia osób, które były podobne do obecnego wizerunku poszukiwanego dziecka. W jednym z takich zgłoszeń anonimowy rozmówca zasugerował, że Tomek Cichowicz mieszka obecnie w Ameryce. Jest żołnierzem armii i nazywa się Ryan Pitts. Zdjęcia tego człowieka były bardzo podobne do portretu progresywnego Tomka, co więcej wiele skazywało również na to, że Amerykanin ma polskie korzenie oraz mógł być adoptowany. Skontaktowano się z Ryanem Pittsem. W internetowej rozmowie opisano mu całą sytuację oraz poproszono, aby sprawdził czy ma u siebie ślad po wycięciu wyrostka robaczkowego, bo taki znak miał na swoim ciele Tomek. Zapytano również o grupę krwi. Ryan nigdy nie odpowiedział. Nagle urwał się z nim kontakt i do dziś nie potwierdził, ani nie zaprzeczył o podobnych cechach z zaginionym Tomkiem.

Najprostszym sposobem aby rozwiać wszelkie wątpliwości byłoby przeprowadzenie badań DNA. Pomoc w wykonaniu testów zapowiedziała Fundacja ITAKA oraz INTERPOL.  Niestety nie dostali na to zgody. Musiałaby to być dobrowolna decyzja Ryana. Żaden sąd nie jest go w stanie do tego zmusić.

Matka zaginionego Tomka przekonuje, że ma sto procent pewności, że Amerykanin to jej biologiczny syn. Niestety na obecną chwilę nie jest w stanie nic zrobić. Wszystko zależy od Ryana, jednak wygląda na to, że on nie jest zainteresowany aby rozwiać wszelkie wątpliwości i pomóc w ten sposób cierpiącej matce.

 

Przeczytaj również:

Szlachet: Była szansa, żeby odbić Matysia | PRZESŁUCHANIE
33:00
Czy powstanie kolejna część "MŁODYCH WILKÓW"?
32:56
Jakimowicz: Pasikowski kazał nam wypier...ać z castingu | PRZESŁUCHANIE
38:41
Jakimowicz: W Hiszpanii odwiedzałem Słowika w więzieniu (cz. 2/2)
36:15
Jakimowicz w Młodych Wilkach zagrał samego siebie (cz. 1/2)
34:18
Mafia lat 90-tych vs dzisiejsza przestępczość zorganizowana
23:28
Syn „Księdza”: Świadkowie koronni to marionetki w rękach prokuratury
20:53
Artur Ć.: Służby chciały zrobić ze mnie terrorystę
22:06
Misiek z Nadarzyna: Gdyby nie zabito Szaraka, to o Masie nikt by nie słyszał
24:08
Rafał S.: Przedłużali mi areszt na podstawie łusek z II wojny światowej
29:46
Koronny chciał 150 tys. za wycofanie zeznań. Publikujemy dowody
17:47
Dolores: Czekolinda przejęła po mnie agencję towarzyską
24:02
BONUS RPK: Dowodem w mojej sprawie jest piosenka
50:11
Szlachet o pieniądzach Pershinga i Masy. Tak przechodzili kontrole Urzędów Skarbowych
44:38
Żółty: To jest dziwna sytuacja, Masa sam przyznaje, że jest niewiarygodny
22:20
Rafał Jackiewicz: Wywieźli mnie do lasu z workiem na głowie
21:17
Ali, Parasol, Masa - jak ich postrzegali "Chłopcy z Pruszkowa"
29:41
Misiek z Nadarzyna o czułym punkcie Masy
17:42
Członek gangu Żaby obnaża patologie wymiaru sprawiedliwości i instytucji świadka koronnego
19:47
Misiek z Nadarzyna: Masa sam sobie strzelił w kolano
25:44
Misiek z Nadarzyna: Książki Masy? Nie czytajcie tych bzdur!
19:58
Misiek z Nadarzyna: Kiełbasę chcieli odpalić już w sobotę, ale przyjechał za wcześnie
17:29
Karramba: Od początku miałem styczność z przestępcami
13:44
Czy świadek koronny podżegał do zabójstwa? Były ochroniarz Masy przerywa milczenie
57:08
Niedokończone rozmowy: Jan Fabiańczyk ps. Majami i Piotr Z. ps. Cygan szczerze o pracy kryminalnego
30:16

6 KOMENTARZE

    • Wezmą, pojadą i co dalej? Zapukają do drzwi Ryana i mama Tomka wyleci z tekstem „Witaj, zdaje mi się, że jestem twoją matką. Możesz mi pokazać czy masz bliznę po wycięciu wyrostka”? Przecież dopóki sam Ryan nie będzie chciał współpracować, to nic się nie ruszy.

  1. czy ta sprawa wreszcie sie rozwiązała? bardzo temu kibicuje by ta kobieta znalazła wreszcie ukojenie. Dlaczego on sie nie chciał zgodzić na badania przecież ona tyle lat szuka i ma rozdarte serce

Dodaj komentarz