Gdyby nie szybka reakcja i dociekliwość mężczyzny, dziecko mogło stracić życie. Wydarzenie miało miejsce w południowo-wschodnich Chinach, w mieście Fuzhou. Kurier znalazł dziewczynkę, którą matka wysłała do domu dziecka w… kartonie. Mężczyzna, który miał dostarczyć „przesyłkę” szybko zauważył, że z pudełkiem jest coś nie w porządku. Dostrzegł, że w kartonie coś się rusza i zajrzał do środka. To uratowało noworodka. Dziewczynka została natychmiast przewieziona do szpitala. Jej stan jest dobry.

Maluszka owinięto w czarne foliowe torebki. Kurier od razu chciał sprawdzić co takiego włożyła do środka kobieta, jednak Chinka, która nadawała paczkę zabroniła mu tego. Mężczyzna opowiadał, że usłyszał dziwne odgłosy wydobywające się z opakowania. Nie zwlekał więc ani chwili, po oddaleniu się od kobiety, zajrzał do pudła i zobaczył w nim dziecko.

Na miejsce wezwał policje, która natychmiast przetransportowała dziewczynkę do szpitala. Zdrowiu noworodka nic nie zagraża, dzięki szybkiej reakcji kuriera. Prawdopodobnie w ten sposób uratował życie dziecka.

Funkcjonariusze już zidentyfikowali matkę noworodka, jest nią 24-letnia Luo pochodząca z prowincji Sichuan, położonej w środkowo-zachodnich Chinach. Kobiecie grozi za porzucenie dziecka 5 lat więzienia.

Nie tak dawno w Chinach inna matka próbowała pozbyć się dziecka w niewiarygodnie okrutny sposób. Kobieta z  prowincji Junnan, która przebywała w jednym ze szpitali położniczych, wyszła z niemowlęciem do łazienki, po czym wrzuciła dziecko do toalety. Spuściła wodę. W Chinach w toaletach publicznych nie ma muszli z syfonami. Są tam płaskie, kwadratowe ustępy, na których się kuca. Na szczęście płacz maleństwa usłyszeli pracownicy placówki, którzy natychmiast wezwali ratowników. Dziecko udało się uratować.

źródło: Fakt24

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz