Kryminalni z Lublina poszukują dwóch młodych mężczyzn i kobiety, którzy w centrum miasta zaatakowali 23 latkę. Sprawcy kopali i bili kobietę powodując u niej obrażenia głowy. Policjanci zabezpieczyli monitoring z miejsca zdarzenia. Osoby, które rozpoznają napastników prosimy o kontakt z policją.

Do zdarzenia doszło 13 sierpnia przed godz. 5: 00 rano w centrum Lublina. Młoda kobieta wracając z koleżankami z klubu, w okolicach Pl. Lecha Kaczyńskiego, została zaczepiona przez grupę nieznajomych osób. Między nimi doszło do utarczki słownej i wyzwisk, które  później przerodziły  się w agresję fizyczną. Doszło do szarpaniny. Później młodzi ludzie zaczęli bić i kopać jedną z dziewczyn. 23-latka została uderzona w głowę butelką.  Obywatelka Ukrainy z obrażeniami ciała zgłosiła się później do szpitala. Informację o zdarzeniu Policja otrzymała następnego dnia od lekarza.

Postępowanie prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego lubelskiej komendy. – Podczas prowadzonych czynności zabezpieczyliśmy nagranie z monitoringu. Poszukujemy do sprawy dwóch mężczyzn w wieku około 25 lat oraz młodej kobiety. Informacje można przekazywać pod numerami tel. 81-535-53-12, 696-881-241 bądź 997 – informuje Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowa Lubelskiej Policji.

Prowadzone śledztwo nadzoruje Prokuratora Rejonowa Lublin–Południe. Za stosowanie przemocy wobec osoby z powodu jej przynależności narodowej grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Lubelska

Przeczytaj również: