Na zdjęciu Iwona Wieczorek i Fundacja na Tropie FOT. archiwum Express Elblag/NewsBook

Czy śledczy mają nowy ślad w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek? Nie jest wykluczone! Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku kolejny raz przeszukują teren, gdzie dziewczyna była widziana ostatni raz. Gdańszczanka zaginęła 7 lat temu w gdańskim Jelitkowie, kiedy wracała do domu piechotą z dyskoteki w Sopocie.

– Cały czas pracujemy nad sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek – mówi w rozmowie z Fakt24.pl nadkom. Joanna Kowalik-Kosińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. – Dziesiątki bilingów, ustaleń i przesłuchań nie doprowadziły do przełomu w sprawie. Dlatego będziemy jeszcze raz przeszukiwać teren, gdzie zaginiona była widziana ostatni raz. Czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Funkcjonariusze sprawdzą dokładnie teren w rejonie, w którym monitoring zarejestrował Iwonę Wieczorek ostatni raz. To okolice wejścia na plażę nr 63. Mundurowi wykorzystają do tego georadar. Działania rozpoczęły się z samego rana w poniedziałek 4 września, teren przeczesywany jest kawałek po kawałku. W poszukiwaniach bierze udział kilkadziesiąt osób, prace mogą potrwać nawet kilka tygodni.

Zaginięcie Iwony Wieczorek to jedna z najbardziej tajemniczych spraw ostatnich lat. W nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku dziewczyna bawiła się ze znajomymi w sopockim klubie. Nagle odłączyła się od przyjaciół i postanowiła wrócić do domu piechotą. Szła wzdłuż Pasa Nadmorskiego. Nagle, w pobliżu wejścia nr 63 ślad po niej zaginął. Dziewczyny szukała cała Polska, w sprawę zaangażował się też jasnowidz Krzysztof Jackowski. Niestety do tej pory żadne działania nie przyniosły rezultatu.

źródło: Fakt24

Przeczytaj również:

3 KOMENTARZE

Dodaj komentarz