fot. CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali pod zarzutem korupcji byłego Prezesa Polskiego Radia oddziału w Olsztynie, byłego Członka Zarządu i byłego Członka Rady Nadzorczej tego radia oraz byłego Prezesa Zarządu Zakładu Budynków Komunalnych I w Olsztynie. Mężczyźni wkrótce usłyszą zarzuty.

W wielowątkowym śledztwie prowadzonym przez  Delegaturę Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku oraz Podlaski Wydział Prokuratury Krajowej badane są wątki korupcyjnego postępowania osób pełniących funkcje publiczne w instytucjach państwowych i samorządowych m.in. na terenie Olsztyna i okolic.

W ramach trwającego śledztwa w dniu dzisiejszym agenci z Delegatury CBA w Białegostoku zatrzymali 4 osoby. Zatrzymani zostaną przewiezieni do Podlaskiego Wydziału Prokuratury Krajowej, celem przedstawienia zarzutów i wykonania z ich udziałem dalszych czynności.

Jednocześnie funkcjonariusze CBA zabezpieczają z instytucji i miejsc znajdujących się na terenie Olsztyna i okolic, w tym m.in. z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, Urzędu Miasta Olsztyn, dokumentację na potrzeby toczącego się postępowania.

Wcześniej w ramach tego samego śledztwa zatrzymano i przedstawiono zarzuty pięciu innym osobom, w tym m.in. Dyrektorowi TVP SA Oddział Terenowy w Olsztynie, Wójtowi Gminy Stawiguda, głównemu specjaliście kontroli państwowej z Delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Olsztynie.

 

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz