W dniu wczorajszym, dzielnicowi z Włoszakowic podczas patrolowania Jeziora Dominickiego przy użyciu motorówki odnaleźli ciało zaginionego 29-latka z Leszna – informuje portal wolsztyn112.info.

– Wczoraj około godz. 14.00 dzielnicowi z Włoszakowic pływając po jeziorze motorówką znaleźli ciało mężczyzny, które znajdowało się w trzcinach od strony ul. Dominickiej. Jak się okazało był to poszukiwany 29-letni mieszkaniec Leszna – informuje Monika Żymełka z leszczyńskiej komendy.

Zaginiony mężczyzna wyszedł z domu 3 października. Gdy przez 2 dni nie dawał żadnego znaku życia, jego rodzina zgłosiła zaginięcie na policję. W tym samym dniu, podczas poszukiwań prowadzonych nieopodal jeziora Dominickiego, natknięto się na samochód zaginionego. Od razu padły podejrzenia, że mężczyzna mógł się utopić, a jego ciało znajduje się w zbiorniku wodnym. Na miejsce ściągnięto strażaków wyspecjalizowanych w poszukiwaniach topielców, jednak nie udało im się namierzyć miejsca w którym mogą się znajdować zwłoki. Wczoraj, podczas patrolu przy użyciu motorówki, dzielnicowi natrafili na zaplątane w trzcinie zwłoki. Okazało się, że to zaginiony 29-latek.

Nadal jednak trwają poszukiwania mężczyzny, który 30 września wspólnie ze swoim znajomym wybrali się na wyprawę kajakową. W pewnym momencie kajak przewrócił się i dwaj mężczyźni znaleźli się w wodzie. Jednego z nich uratował wędkarz, który widział całe zajście, drugi natomiast zniknął pot taflą wody. Jego ciała do dziś nie odnaleziono. Jak zapewnia oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej z Leszna, cały czas prowadzone są intensywne poszukiwania drugiego z kajakarzy przy użyciu sonaru.

źródło: wolsztyn112.info

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz