Czy świadek koronny podżegał do zabójstwa? Były ochroniarz Masy przerywa milczenie

Jarosław Sokołowski ps. Masa – polski przestępca, obecnie świadek koronny, zajmujący niegdyś wysoką pozycję w tzw. gangu pruszkowskim. Pseudonim „Masa” zyskał ze względu na dużą masę ciała.

Został zatrzymany przez policję 30 grudnia 1999 roku pod zarzutem wymuszenia rozbójniczego. W połowie czerwca 2000 roku, po pięciu miesiącach wyszedł z aresztu i zaczął współpracować z prokuraturą. Na wniosek Prokuratury Okręgowej, Warszawski Sąd nadał mu status świadka koronnego. Po jego zeznaniach dokonano aresztowania członków tzw. zarządu Pruszkowa.

Obecnie Masa działa w biznesie, razem z Arturem Górskim jest współautorem wielu książek, często pojawia się w mediach i jest bardzo aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych zrzeszając sobie ogromną rzeszę zwolenników. Nie brakuje jednak też stojących po tej drugiej stronie barykady – adwersarzy Masy.

Dziś do księgarni trafiła książka Sylwestra Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego pod tytułem „Koronny nr 1. Pseudonim Masa”, której recenzję możecie Państwo przeczytać tutaj. Autorzy przedstawiają w niej losy kilku przestępców, którzy poszli na współpracę z organami ścigania zakładając koronę, lecz skupiają się na tym najbardziej znanym – Jarosławie Sokołowskim.

Coraz więcej o mrocznych tajemnicach działania grupy pruszkowskiej zaczynają mówić inni przestępcy uczestniczący w tamtych zdarzeniach. Jednym z nich jest Mariusz Sz. ps. Szlachet. Należał on do tak zwanego „młodego Pruszkowa”, był ochroniarzem – najpierw Bysia, później Masy. Zdradził nam w rozmowie wiele szczegółów swojej przestępczej „kariery”, jak i nieznane dotąd fakty z życia pruszkowskich bossów. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.

 

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz