Ciało 52-letniego Wojciecha W. ujawniono przy ulicy Kąpielowej w Lublinie. Zwłoki leżały we wraku samochodu, odkrył je przypadkowy przechodzień. Z przerażeniem relacjonował, że zmarły miał zmasakrowaną głowę.

– Zwłoki 52-letniego mężczyzny znajdowały się we wraku samochodu. Zauważył je przypadkowy przechodzień, który zadzwonił na policję – wyjaśniła Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Mężczyzna miał liczne obrażenia twarzy, głowy, a także złamaną kość gnykową. Zmarł prawdopodobnie z powodu zakrztuszenia się własną krwią. Jednak dokładne przyczyny zgonu poznamy dopiero po sekcji zwłok – tłumaczyła rzecznik.

Według informacji śledczych, Wojciech W. nie miał stałego miejsca zamieszkania. Jego 49-letni kolega Jacek N., również bezdomny, był ostatnią osobą, z którym denat był widziany przed śmiercią. – W środę zatrzymaliśmy go i postawiliśmy zarzut pobicia, którego skutkiem była śmierć człowieka – tłumaczyła Kępka. – Nie przyznał się do winy i składał wyjaśnienia. Z uwagi na dobro śledztwa nie ujawniamy ich treści – dodała. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące.

Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: Fakt24

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz