Zatrzymany przez łowców głów | fot. Policja

Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu namierzyli i zatrzymali 42-letniego mieszkańca Wrocławia poszukiwanego listami gończymi. Mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 5 lat za popełnione przestępstwa. Były one odrażające i należały do najcięższych przewidzianych w kodeksie karnym. Mężczyźnie zarzucane były m. in. zgwałcenia.

Do zatrzymania doszło we Wrocławiu 31 października br. Ustalenie gdzie może przebywać poszukiwany było bardzo trudne, gdyż od 3 lat ukrywał się on, stosując wyjątkowe środki ostrożności. Mężczyzna m. in. zerwał kontakty z rodziną, nie używał środków łączności, posługiwał się dokumentami innych osób. Dodatkowo poszukiwany był członkiem środowiska pseudokibiców jednego z wrocławskich klubów piłkarskich.

Funkcjonariusze w trakcie tej sprawy zorientowali się, że mają do czynienia z wyjątkowo przebiegłym przeciwnikiem, co dodatkowo zmobilizowało ich do wytężonej pracy. Żmudna policyjna praca i zbierane informacje przez wrocławskich „łowcy głów” powodowały, że z każdą chwilą przybliżali się coraz bardziej do swojego celu, dosłownie depcząc mu po piętach. Nie raz okazywało się, że byli dosłownie o krok za nim. Podjęte przez funkcjonariuszy działania i użyte środki doprowadziły do zatrzymania poszukiwanego w miejscu, w którym najmniej się tego spodziewał. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony. Po zatrzymaniu mężczyzna posługiwał się dokumentem na dane innej osoby. Funkcjonariusze zajmujący się ściganiem najgroźniejszych przestępców nie dali się zwieść. Miesiące poświęconej pracy opłaciły się. 42-latek został zatrzymany i trafił do aresztu.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz