Zwłoki w lesie | fot. Policja

Wczoraj przed południem dyżurny wolsztyńskiej jednostki otrzymał informację o znalezionych w lesie niedaleko Powodowa (woj. wielkopolskie) zwłokach. Na miejsce skierowano policjantów, którzy zabezpieczyli teren oraz przeprowadzili jego oględziny. W wyniku podjętych działań potwierdzono, że odnalezione zwłoki, to szczątki ludzkie.

22.11.2017r. o godz. 11:50 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące ujawnionych w lesie niedaleko Powodowa szczątków ludzkich. Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego, którzy zabezpieczyli teren znaleziska oraz poddali go szczegółowym oględzinom. Podjęte czynności prowadzone były pod nadzorem obecnego na miejscu prokuratora.

Z uwagi na znaczny rozkład zwłok i jego rozczłonkowanie konieczne było wezwanie również lekarza Zakładu Medycyny Sądowej z Poznania, który przeprowadził oględziny. Stan zwłok wykluczył ich jednoznaczną identyfikację. Na miejscu nie odnalezione dokumentów, które mogłyby w niej pomóc.

Zwłoki zabezpieczono do badań sekcyjnych. Na tej podstawie podjęte zostano dalsze czynności, których celem będzie z jednej strony ustalenie kim była osoba, której ciało znaleziono w lesie oraz jaka była przyczyna jej zgonu.

Przeczytaj również: