Sprawcy ataku na mieszkanie Tuska | fot. Policja

Policjanci z Gdańska poszukują sprawców uszkodzenia mienia oraz bezpośredniego narażenia na utratę życia i zdrowia osób. Osoby widoczne na zdjęciach najprawdopodobniej są sprawcami wybicia dwóch szyb w mieszkaniu Michała Tuska.

Do zdarzenia doszło 3 września zeszłego roku około 18.00 w Gdańsku przy ulicy Pawłowskiego. Sprawcy wybili kamieniem szybę w mieszkaniu Michała Tuska, syna przewodniczącego Rady Europejskiej. Narazili tym mężczyznę i jego rodzinę na bezpośrednią utratę zdrowia lub życia

Policja początkowo zdecydowała, by nie upubliczniać wizerunku przestępców, dlatego pod koniec grudnia umorzono śledztwo z powodu niewykrycia przestępców. Śledczy wznowili jednak dochodzenie i mają nadzieję, że fotografie bandytów pozwolą na ich schwytanie. Prokuratura wydała zgodę na upublicznienie wizerunków.

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn lub mają jakiekolwiek informacje na ich temat proszone są o kontakt z policjantami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komisriatu III Policji Gdańsk-Wrzeszcz. Informację można także przekazywać całodobowo pod numerem telefonu 997.

Przeczytaj również:

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz