Śledczy ustalają okoliczności śmierci 45-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono w jednym z mieszkań w Kielcach w piątek wieczorem. Według wstępnych ustaleń prokuratury, mogło dojść do zabójstwa.

W piątek po godzinie 19 do kieleckiej policji wpłynęła informacja, że w jednym z mieszkań w bloku na kieleckim Czarnowie znajduje się mężczyzna, który nie daje oznak życia. Natychmiast zadysponowano najbliższe patrole.

– Liczyła się każda chwila. Dyżurny przekazał sygnał do wszystkich radiowozów na terenie miasta. Najbliżej byli funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji. Znaleźli w mieszkaniu ciało 45-letniego mężczyzny. Jego życia nie udało się uratować – mówił portalowi echodnia.eu starszy sierżant Damian Janus z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Na miejsce zostali wezwani policyjni technicy, prokurator i biegły lekarz, który stwierdził zgon. Została zlecona sekcja zwłok oraz przeprowadzono oględziny mieszkania w którym odnaleziono denata.

– Dotychczasowe wstępne ustalenia wskazują, iż najprawdopodobniej doszło do spowodowania obrażeń skutkujących śmiercią pokrzywdzonego lub nawet zabójstwa, niemniej jednak wciąż trwa weryfikacja wszystkich zakładanych wersji przebiegu zdarzenia – mówił portalowi w sobotnie przedpołudnie prokurator Daniel Prokopowicz, z kieleckiej prokuratury.

– W piątkowy wieczór w pobliżu bloku zatrzymany został nietrzeźwy 25-latek podejrzewany o spowodowanie śmierci. Ze względu na stan w jakim był mężczyzna, jego przesłuchanie zostało zaplanowane na niedzielne popołudnie. Wcześniej będziemy znać wstępne wyniki sekcji zwłok. Na tym etapie śledztwa nie udzielamy informacji na temat rodzaju obrażeń jakie miał 45-latek – dodaje Prokopowicz.

Według nieoficjalnych informacji dziennikarzy portalu echodnia.eu, podejrzany w chwili zatrzymania miał około trzech promili alkoholu we krwi.

źródło: echodnia.eu

Przeczytaj również: