fot. Warszawska Grupa Luka&Maro

Nawet dożywocie grozi mieszkańcowi gminy Nowa Sucha, który jest podejrzany o zabójstwo 59-latka. Zaginięcie sochaczewianina zgłoszono w połowie stycznia, a jego zwłoki znaleziono w ubiegłym tygodniu w Kampinoskim Parku Narodowym.

– W ubiegłym tygodniu policjanci zostali powiadomieni o znalezieniu zwłok w Kampinoskim Parku Narodowym. Funkcjonariusze ustalili, że zmarły mężczyzna to mieszkaniec Sochaczewa, którego zaginięcie zgłoszono w połowie stycznia  informuje sierż. sztab. Agnieszka Dzik z sochaczewskiej policji.

Do sprawy zatrzymano 49-letniego mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo mieszkańca Sochaczewa. Sprawca został osadzony w policyjnym areszcie, a w piątek doprowadzono go do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa.

– Ponieważ nie było wątpliwości, że do jego śmierci przyczyniła się inna osoba, w rozwiązanie sprawy zaangażowali się policjanci wydziału kryminalnego i ich bezpośredni przełożeni, a czynności były nadzorowane przez sochaczewską prokuraturę – dodaje Agnieszka Dzik.

– To wszystko co mogę powiedzieć, nie udzielamy szczegółowych informacji w tej sprawie – ucina zapytana o szczegóły. Sprawy również nie chce komentować sochaczewska prokuratura.

Sąd po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Sprawcy zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: