fot. Pixabay

Pedofilem może być nie tylko mężczyzna, ale również kobieta. Jednak temat wykorzystania seksualnego dzieci przez kobiety był przez lata marginalizowany nawet przez samych seksuologów, psychologów i psychiatrów. Najnowsze badania seksuologiczne są tu jednak jednoznaczne: kobieca pedofilia nie jest dużo rzadszym zjawiskiem niż męska pedofilia. Pedofilki są po prostu rzadziej wyłapywane i dłużej działają bezkarnie.

Przez lata pokutowało tu błędne koło, seksuolodzy sugerowali się statystykami sądowymi (wyroków skazujących), z kolei sądy przez długi czas nie dowierzały że pedofilem może być kobieta, sugerując się badaniami seksuologów. Przez to właśnie zjawisko kobiecej pedofilii pozostawało drastycznie niedoszacowane.

Przełomowe odkrycie Michele Elliott

Michele Elliott to znana i ceniona brytyjska psycholog dziecięca specjalizująca się w temacie przemocy seksualnej wobec dzieci. Jest także założycielką Kidscape, organizacji charytatywnej zajmującej się ochroną dzieci przed przemocą, której programy nauczania trafiają do tysięcy szkół i innych organizacji. Za swojej zasługi dla pomocy dzieciom Michele Elliott odbierała z rąk brytyjskiej królowej Order Imperium Brytyjskiego.

Początkowo Elliott pisała głównie o męskiej pedofilii. Jednak pewnego dnia w czasie audycji radiowej prezenter poprosił ją aby powiedziała coś o przemocy seksualnej stosowanej przez kobiety. Dość niespodziewanie do radia zaczęła napływać ogromna ilość telefonów od dorosłych ludzi, którzy byli ofiarą kobiecej przemocy seksualnej w dzieciństwie. Po powrocie do biura pani Elliott odebrała kolejną falę zgłoszeń w tej sprawie, obie płcie informowały, że były molestowane przez matkę, ciocię, zakonnicę, czy nauczycielkę. Zdała sobie wówczas sprawę, że problem kobiecej pedofilii jest dużo powszechniejszy niż mogłoby się wydać na pierwszy rzut oka. Postawiła dokładniej zbadać ten temat.

Najważniejszy wniosek jaki nasuwa się z powyższego materiału to to, że kobieca pedofilia praktycznie niczym nie różni się od męskiej pedofilii. W obu przypadkach mamy do czynienia dokładnie z tą samą przyczyną, czyli zarówno pedofile, jak i pedofilki w większości przypadków sami doświadczali przemocy w swoim dzieciństwie. Czysto logicznym i matematycznym wnioskiem jest zatem to, że męskich pedofilów nie może być zdecydowanie więcej niż kobiecych.

Kolejna sprawa, jak mówi Michele Elliott powszechne stereotypy sprawiają, że pedofilki są dużo bardziej bezkarne. Dłużej działają niezauważone. Pedofilki bardzo często wybierają pracę z dziećmi jako przedszkolanki, nauczycielki, opiekunki, pielęgniarki. Społeczeństwo same daje im tę broń, jaką jest praca z dziećmi, jako że prawie nikt nie podejrzewa kobiet o czyny pedofilskie. Najwięcej jednak ofiar kobiecej przemocy seksualnej to ofiary własnej matki. Kolejną bronią pedofilek jest tu powszechny stereotyp, że „każda matka kocha swoje dziecko”.

O wynikach swoich badań i lat doświadczeń w sprawie zgłębiania tematu nad kobiecą pedofilią opowiedziała w poniższym wywiadzie (napisy PL):

Jak widzimy na filmie, badania Michele Elliott są bardzo nie na rękę feministkom, jako że psuje im to teorie o rzekomej korelacji między płcią i przemocą, dlatego starają się bojkotować panią Elliott, która sama kiedyś uważała się za feministkę. Bardzo podobny schemat jak z Erin Pizzey. Więcej w temacie kobiecej pedofilli można przeczytać w książce Michele Elliott: „Female Sexual Abuse of Children The Last Taboo”.

Inne badania również potwierdzają, że kobieca pedofilia występuje częściej niż się powszechnie wydaje

Na szczęście Wielka Brytania to niejedyny kraj, w którym przełamano ten temat tabu. Doszło do tego również w Niemczech, gdzie powstał wyemitowany przez tamtejszą telewizję publiczną ARD, film dokumentalny, pt. „Mamo przestań”, opowiadający o ludziach, którzy padli w dzieciństwie ofiarą przemocy seksualnej ze strony kobiety.

To że kobieca pedofilia jest dużo powszechniejsza niż się wydaje opinii publicznej potwierdzają także znawcy tematu z Polski. Z tej strony polecam świetny wywiad z seksuologiem i biegłym sądowym Krzysztofem Koroną, specjalizującym się właśnie w temacie żeńskiej pedofilii.

Obszerny zbiór danych i faktów na temat kobiecej pedofilii, możemy również znaleźć w raporcie Charlotte Philby.

Błędne koło przemocy

Przypomnę parę podstawowych faktów. Według badań z Kanady, około 93% męskich gwałcicieli, którzy na swoje ofiary wybierają kobiety sami w przeszłości, zazwyczaj jeszcze w dzieciństwie byli ofiarami przemocy seksualnej ze strony kobiety, najczęściej własnej matki.

Według badań z Włoch, około 78% męskich pedofilów było wykorzystywanych w dzieciństwie przez kobiety, także głównie swoje matki.

Kolejne badanie, tym razem z Polski: „Z badań przeprowadzonych w polskich więzieniach wypływa szokujący wniosek: dorośli mężczyźni, którzy w dzieciństwie byli molestowani seksualnie i nie zostali poddani terapii, później sami krzywdzili dzieci. Tylko dwóch na 50 gwałcicieli nie było ofiarami molestowania w dzieciństwie.” (tu również chodzi głównie o przemoc ze strony kobiet, polecam zresztą przeczytać cały artykuł).

Jak mówiła Michele Elliott gwałcicielki i pedofilki to również są w większości kobiety, które padły w dzieciństwie ofiarą przemocy. Tak właśnie przemoc rodzi przemoc.

Dlatego tak ważne jest aby starać się przełamywać te błędne koło. O ile męska pedofilia przestaje być tematem tabu, o tyle w kwestii uświadamiania społeczeństwa w temacie kobiecej pedofilii jest jeszcze wiele do zrobienia.

źródło: Men’s Rights Polska

Przeczytaj również:

Video thumbnail
Psychologia zbrodni: Wpływ intuicji na przestępczość (Bogdan Lach) | ZŁOTE TAJEMNICE
47:51
Video thumbnail
Szlachet: Była szansa, żeby odbić Matysia | PRZESŁUCHANIE
33:00
Video thumbnail
Czy powstanie kolejna część "MŁODYCH WILKÓW"?
32:56
Video thumbnail
Jakimowicz: Pasikowski kazał nam wypier...ać z castingu | PRZESŁUCHANIE
38:41
Video thumbnail
Jakimowicz: W Hiszpanii odwiedzałem Słowika w więzieniu (cz. 2/2)
36:15
Video thumbnail
Jakimowicz w Młodych Wilkach zagrał samego siebie (cz. 1/2)
34:18
Video thumbnail
Mafia lat 90-tych vs dzisiejsza przestępczość zorganizowana
23:28
Video thumbnail
Syn „Księdza”: Świadkowie koronni to marionetki w rękach prokuratury
20:53
Video thumbnail
Artur Ć.: Służby chciały zrobić ze mnie terrorystę
22:06
Video thumbnail
Misiek z Nadarzyna: Gdyby nie zabito Szaraka, to o Masie nikt by nie słyszał
24:08
Video thumbnail
Rafał S.: Przedłużali mi areszt na podstawie łusek z II wojny światowej
29:46
Video thumbnail
Koronny chciał 150 tys. za wycofanie zeznań. Publikujemy dowody
17:47
Video thumbnail
Dolores: Czekolinda przejęła po mnie agencję towarzyską
24:02
Video thumbnail
BONUS RPK: Dowodem w mojej sprawie jest piosenka
50:11
Video thumbnail
Szlachet o pieniądzach Pershinga i Masy. Tak przechodzili kontrole Urzędów Skarbowych
44:38
Video thumbnail
Żółty: To jest dziwna sytuacja, Masa sam przyznaje, że jest niewiarygodny
22:20
Video thumbnail
Rafał Jackiewicz: Wywieźli mnie do lasu z workiem na głowie
21:17
Video thumbnail
Ali, Parasol, Masa - jak ich postrzegali "Chłopcy z Pruszkowa"
29:41
Video thumbnail
Misiek z Nadarzyna o czułym punkcie Masy
17:42
Video thumbnail
Członek gangu Żaby obnaża patologie wymiaru sprawiedliwości i instytucji świadka koronnego
19:47
Video thumbnail
Misiek z Nadarzyna: Masa sam sobie strzelił w kolano
25:44
Video thumbnail
Misiek z Nadarzyna: Książki Masy? Nie czytajcie tych bzdur!
19:58
Video thumbnail
Misiek z Nadarzyna: Kiełbasę chcieli odpalić już w sobotę, ale przyjechał za wcześnie
17:29
Video thumbnail
Karramba: Od początku miałem styczność z przestępcami
13:44
Video thumbnail
Czy świadek koronny podżegał do zabójstwa? Były ochroniarz Masy przerywa milczenie
57:08
Video thumbnail
Niedokończone rozmowy: Jan Fabiańczyk ps. Majami i Piotr Z. ps. Cygan szczerze o pracy kryminalnego
30:16

45 KOMENTARZE

 1. A co wspólnego kobieca pedofilia ma z karmieniem piersią? Te zdjęcie w powiązaniu z artykułem może spowodować, że zaraz autor dostanie wezwanie z sądu, to jest nawoływanie na nienawiść wobec kobiet karmiących piersią. Ja osobiście, robię screeny i zgłaszam redakcję za zdjęcie opublikowane i powiązanie jego do pedofilii i użycie cudzych materiałów jako swoich i nie podania źródło. Kradniecie cudze, wydajecie za swoje, to jest dziennikarstwo?

  • Boże kochany, to już ujawnianie, że kobiece pedofilki podniecają się też karmieniem dzieci jest propagowaniem nienawiści wobec kobiet i zgłaszane do sądu?? Strach czytać -wszystko im wolno. To zamiast interesować się jak kobiety pedofilki krzywdzą dzieci i uświadamiać, ona nawołuje do hejtu. To nie artykuł o zdrowym karmieniu i normalnych kobietach tylko o zaburzeniach i ty DOBRZE O TYM WIESZ.. To czemu to ma służyć??

    • Tu nie chodzi o prawa do zdjęcia, ale o fakt, ze ktoś próbuje zdyskredytować tekst czepiając się zdjęcia. Cyt: „A co wspólnego kobieca pedofilia ma z karmieniem piersią? Te zdjęcie w powiązaniu z artykułem może spowodować, że zaraz autor dostanie wezwanie z sądu, to jest nawoływanie na nienawiść wobec kobiet karmiących piersią.” Sama czytaj ze zdjęciem, bo wygląda na to, że piszącą bulwersuje sam fakt poruszania tematu kobiecej pedofilii. Nie wiem dlaczego autor zamieścił nieswoje zdjęcie, ale nie zmienia to faktu, że poruszył ważny temat, o którym powinno mówić się głośno. Zdjęcie jest tu – wg mnie – najmniej istotne.

 2. polowe tych w niebieskich mundurach mamusia cycusiem karmila do 3 lat. artykul o pedofilii, a na dzien dobry kobieta karmiaca piersią. WSTYD!! na kolanach powinniscie przepraszac wszystkie kobiety!

  • Słuchaj, nie interesuje cie treść tego artykułu a czepiasz sie zdjecia?? Tak bardzo irytuje cie przełamanie kolejnego tabu, ze kobiety też sa sprawcami. Owszem również zdarzaja sie sytuacje gdzie kobieta podnieca seksualnie karmiąc małe dziecko. TAK takie sytuacje sie zdarzają i trzeba o tym mówić, to nie ma nic wspólnego ze zdrowymi matkami. My tutaj mówimy o PEDOFILII a nie o zdrowych sytuacjach.

 3. Czy „autor” ma w ogóle pojęcie co przedstawia zdjęcie, kompletnie nietrafione i wykorzystane bezmyślnie bez związku z tematem… i z jakiej kampanii pochodzi? Sprawa i profil zgłoszone gdzie trzeba.

 4. Autor tego tekstu powinien się leczyć jeśli widok matki karmiącej dziecko nasuwa mu takie skojarzenia. Ciekawe czy miał prawo wykorzystać to zdjęcie w takim kontekście…(?)

 5. Same pedofilki w wypowiedziach powyżej. Dziecko ssące cyca na zdjeciu ma jakieś 9 lat! To normalne jest żeby karmić cycem 9 letniego chłopka, który powoli już się ogląda za dziewczynami i na pewno nie raz widział w internecie erotyke? Pierdolnięte mamuśki.

  • Pedofilką jesteś Ty jeśli to zdjęcie tak jednoznacznie Ci się kojarzy.Lecz się.Z Twojej wypowiedzi zreszta jasno wynika, że masz poważny problem ze sobą.

  • Wybuchne zaraz!!! Lecz się zacofana istotko… poważnie? 9-latek i chętnie pozuje do takich zdjęć! I pewnie z dumą pokazał je swoim kolegom… Błagam!
   Myślenie nie boli, warto czasem powstrzymac się przed wypowiedzią…
   Ja na miejscu tej mamy wyciągnęłam konsekwencje i mam nadzieję? że znajdzie się świetny prawnik, który jej w tym pomoże. Żenada kryminalnapolsko.pl
   Wstyd i hańba!!!
   I jeszcze ilość wkurw…cych reklam zniechęca skutecznie!!! Także do niezobaczenia!!! Zegnam ozieble…

 6. Kryminalna Polska, jestescie zwyklymi zlodziejami, wykorzystaliscie zdjecie autora, bez jego zgody, nie placac mu za wykorystanie zdjecia. To jest zdjecie Yaky Di Roma O’Reilly‎ , nie zadnego instagrama, banda zlodziejska, czy ja musze sie zawsze za rodakow za granica wstydzic? Zlodziejskie pismaki zlamaliscie prawo autorskie.

 7. To ZDJECIE ZOSTALO SKARADZIONE Z PROFILU TEJ KOIETY! Zostala juz zawiadomiona o tym i mam nadzieje ze pozwie redacje do sadu za kradziez i wykrzystanie go tutaj! Ponadto co za idiota kojarzy karmienie piersia z pedofilia? Mam nadzieje ze i za to wlascicielka zdjecia Was pozwie!!

 8. Grazyna dziecko ma 3 lata a nie 9 – jak nie wiesz to sie glupio nie wypowiadaj!

  KRADZIEZ ZDJECIA MUSI ZOSTAC ZGLOSZANA i mam nadzieje ze poniesiecie tego konsekwencje!!!!!!

  • Tutaj nie chodzi o bycie feministką, a pokazywanie zdjęcia na którym kobieta karmi swoje dziecko piersią nazywanie tego pedofilią! Niestety ciemnota nie ma pojęcia, że zgodnie z zaleceniami kobiety karmią swoje dzieci własnym mlekiem dla ich zdrowia, a autor nazywa to pedofilią.

 9. To zdjęcie było straszne! Jak, tak duże dziecko można jeszcze karmić piersią? To dziecko będzie miało zniszczoną psychikę, nie będzie potrafiło stworzyć normalnego związku. Obiektem jego seksualnych fantazji, będzie jego matka. Karmienie piersią nie jest złe, ale musi mieć swoje granice! Karmienie dziecka, które ma 2-3 lata, a nie daj Boże więcej jest niesmaczne, takie zdjęcie nie powinny być w ogóle publikowane. Coraz bardziej się zastanawiam dokąd ten świat zmierza. To co dzieje się ostatnio z matkami, to się nawet filozofom nie śniło.

  • Filozofowie sami ciągneli cycka do 3 roku życia albo dłużej bo wtedy mleka modyfikowanego nie było ? A co im się nie śniło to pewnie to że kobiety mając własne, najlepsze dla dziecka i „darmowe” mleko będą wydawać grube pieniądze na zmodyfikowane mleko krowy żeby karmić swoje dzieci.
   A co do obiektów seksualnych to już w ogóle brednie , a jak matka karmi córkę to Co?

   • TO o zdjęcie wam chodzi, same baby i sam hejt. Jak czytasz o mężczyznach pedofilach to tez tak walczysz o zdjęcie?? Do cholery tak kobiece pedofilki tez tak wykorzystuja dzieci, tak też podniecają sie karmieniem dziecka!! To nie jest zdrowe to służy czemu innemu!! Ale to jest KOBIECA PEDOFILIA !! O czym my tu piszemy??A nie zdrowe karmienie Ich to interesuje w ogóle, o czym to świadczy??

 10. To jest dno, nie wiem jaka głupotą wykazała się osoba wykorzystująca to zdjęcie. Jako dziennikarka nie widzę żadnego usprawiedliwienia. Najmniejszego. Jako kobieta karmiąca jestem zażenowana i płakać się chce nad tą sytuacją. Tam widać dziecko, wykorzystaliscie wizerunek dziecka w takim kontekście? Może pisząc o samobójstwie też weźmiecie przypadkowe ładne zdjęcie i dacie tytuł że się zabil? Będą o was mówic na studiach dziennikarskich

  • O czym ty chcesz zawiadomić prokuraturę?? O tym, ze niezdrowe kobiety – pedofilki też sie tak podniecają?? Przecież tu o tym mowa, nie o zdrowych matkach. Tak karmienie jest zdrowe ale nie przy pedofilkach przecież dzieci to wyczuwają mają potem traumę , o czym ty mówisz?? Trzeba to ukryć, tak??Do cholery mamy o tym nie pisać bo ci to nie na rękę??

 11. Boże kochany, przecież my tutaj mówimy o KOBIECEJ PEDOFILII.!! Czy ten tekst je w ogóle zainteresował?? Sama fala hejtu. Czy obchodzi je Że niezdrowe kobiety, oprawczynie I psychopatki tez podniecają sie przy karmieniu dzieci?/ Ale nie chca to zakopać!! Zgłosza na prokuraturę, załatwią autora tego tekstu i po co to robią?? Przecież tekst dotyczy pedofilek, nie zdrowych kobiet.Tak samo niszczą i obrażają kiedy sprawa dotyczy bicia dzieci, bo klaps im się należy i to ich wychowanie więc należy się zamknąć. To co mamy nie pisać o kobiecej pedofilli , o jej sposobach, o maltretowaniu dzieci , kiedy to robią kobiety?? Bo cię zniszcza?? Same sobie swiadectwo wystawiają.

  • Aneta…nikt nie podważa treści artykułu. Gdyby ktoś dajmy na to zamieścił w artykule o przemocy matek wobec dzieci,zdjęcie zabrane z Twojego profilu (bez Twojej wiedzy i zgody), na którym powiedzmy widać byłoby Twoje płaczące dziecko z guzem na czole (a w rzeczywistości płaczące bo chwilę wcześniej przewróciło się w zabawie i nabiło guza) to pewnie cieszyłabyś się,że takie popularne będzie teraz…? I zapewne wcale by Ci nie przeszkadzało,że ktoś to Twoje dziecko mógłby rozpoznać i uznać, że to Ty właśnie maltretujesz własne dziecko…? Łapiesz już w czym problem?Bo tłumaczę jak krowie na rowie.Trzeba jeszcze jaśniej?

  • Albo jeszcze inaczej.Równie dobrze mogli umieścić zdjęcie zabrane bez Twojej wiedzy i zgody z Twojego profilu, na którym po prostu śpisz czy poprostu leżysz ze swoim dzieckiem (matki pedofilki współspią przecież z dziećmi). Albo w podobnym artykule o męskiej-ojcowskiej pedofilii zamieścili zdjęcie Twojego męża spacerującego po plaży za rączkę z Waszą córeczką. Nadal uważasz,że kradzież czyjegoś wizerunku i zamieszczenie go w takim kontekscie bez wiedzy i zgody autora jest w porządku?Bo tu się tylko o to rozchodzi.To nie było przypadkowe anonimowe zdjęcie znalezione w czeluściach internetu.To zdjecie było opatrzone sygnaturą,podpisem.Zostało skradzione i użyte bez zgody autorki. W dodatku bez związku z poruszonym tematem. Kumasz?Czy dalej niezrozumiałe…?

Dodaj komentarz