Zatrzymany za narkotyki | fot. Policja

Policjanci zatrzymali w ubiegłą środę 25-letniego mężczyznę, który przewoził w swoim samochodzie narkotyki. W sumie w swoim dostawczaku miał blisko 300 kg różnego rodzaju środków odurzających. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji to kilkanaście milionów złotych. Za tego rodzaju przestępstwo grozi nawet 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową KWP w Gdańsku od kilku miesięcy pracowali nad rozpracowaniem grupy przestępczej, która miała zajmować się rozprowadzaniem narkotyków na terenie Pomorza. W wyniku intensywnych działań policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców Rumii może mieć związek z tą przestępczą działalnością. Mundurowi podejrzewali, że regularnie przewozi on narkotyki, m.in. kokainę i marihuanę z terenu województwa mazowieckiego na Pomorze. Tu zabronione substancje miały być dalej rozprowadzane.

Efektem działań mundurowych było zatrzymanie w ubiegłą środę 25-letniego mieszkańca Rumii, w momencie kiedy przewoził blisko 300 kg różnego rodzaju narkotyków. W jego dostawczym peugeocie funkcjonariusze znaleźli między innymi 140 kg marihuany, 114 kg haszyszu i 2 kg kokainy. Następnym krokiem w tej sprawie było zatrzymanie 41-letniego mieszkańca Mazowsza, który współpracował z zatrzymanym wcześniej mężczyzną. Policjanci ustalili, że to właśnie u niego dokonywane były przeładunki narkotyków. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze pnie zabezpieczyli na poczet przyszłych kar gotówkę w kwocie 100 tys. dolarów, 27 200 złotych oraz 16 490 euro.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci i prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku nadal intensywnie pracują nad tą grupą przestępczą. Nie wykluczone są dalsze zatrzymania. W trakcji przeszukania pojazdu brali udział f-sze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni. W wyniku przeprowadzonych czynności, pies służbowy o imieniu ,,EDEK”, przeszkolony do ujawniana narkotyków, zaznaczył na jednym z kartonów, że w jego wnętrzu znajdują się narkotyki.

W wyniku przeprowadzonej realizacji funkcjonariusze zlikwidowali jeden z większych transportów narkotyków, który miał zasilić odbiorców na terenie województwa pomorskiego. Szacowana wartość zabezpieczonych środków wynosi 12 mln zł.

Za tego rodzaju przestępstwo grozi nawet 10 lat więzienia.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz