Policjant po służbie zatrzymał mężczyznę, gdy zauważył, jak wchodzi on do lodówki znajdującej się w sklepie i zdejmuje zabezpieczające opakowanie ze sprzętu elektronicznego. Dzięki właściwej reakcji funkcjonariusza towar wrócił do właściciela sklepu, a mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Nietypowy sposób wybrał sobie mieszkaniec powiatu makowskiego na kradzież sprzętu elektronicznego w jednym ze sklepów. Mężczyzna aby zdjąć zabezpieczające przed kradzieżą opakowanie wszedł do lodówki znajdującej się w sklepie. Jednak to zachowanie nie umknęło doświadczonemu policjantowi z ostrołęckiego sztabu policji.

Funkcjonariusz zauważył przez niedomknięte drzwi lodówki, jak mężczyzna zdejmuje opakowanie z myszki komputerowej i skradziony przedmiot chowa do kieszeni. Po wyjściu z lodówki szybkim krokiem zaczął iść w kierunku wyjścia. Policjant widząc sytuację zatrzymał mężczyznę i przekazał ochronie sklepu, która wezwała umundurowanych policjantów. W środku lodówki zostało znalezione opakowanie od myszki.

Mężczyzną okazał się 40-letni mieszkaniec powiatu makowskiego. Dzięki postawie będącego na wolnym policjanta skradzione w mienie wróciło na sklepową półkę, a sprawca został przekazany wezwanemu na miejsce patrolowi policji. Po raz kolejny policjant, który zareagował na naruszenie prawa swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się w każdej chwili, nie tylko będąc na służbie.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz