Krakowska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa oraz spalenia 39-letniej kobiety oraz usiłowania pozbawienia życia mężczyzny. Do makabry doszło 9 marca na ogródkach działkowych w Nowej Hucie.

9 marca dyżurny otrzymał informację o pożarze altanki na terenie ogródków znajdujących się w dzielnicy Nowa Huta w Krakowie. Po ugaszeniu pożaru, wewnątrz altanki ujawniono zwęglone zwłoki 39-letniej kobiety.

W wyniku działań Policji ustalono, że sprawcą czynu jest 49-letni Paweł K., który po przedstawieniu zarzutów wyjaśnił co się stało. Gdy przebywał w altance, pozbawił przytomności 40-letniego mężczyznę a następnie pobił i związał kobietę z którą wcześniej tworzył parę. Następnie chcąc ich pozbawić życia podpalił altankę.

Na skutek pożaru kobieta poniosła śmierć na miejscu a mężczyźnie udało się zbiec i zawiadomić straż pożarną. Według sprawcy, dokonał tego czynu bowiem kobieta odmówiła utrzymywani z nim kontaktów.

Sąd po rozpatrzeniu wniosku prokuratora, zastosował wobec Pawła K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi nawet dożywocie.

Przeczytaj również: