Balkon | fot. Pixabay

Na nietypową kradzież zdecydował się w poniedziałkowe popołudnie 19-latek. Młody mężczyzna na osiedlu KSM w Kielcach wszedł na jeden z balkonów aby zrabować… miskę wypełnioną świąteczną sałatką. Na jego nieszczęście wszystko zauważył pokrzywdzony, jak się później okazało policjant z komisariatu w Chęcinach. Funkcjonariusz w czasie wolnym ruszył za rabusiem i zatrzymał go. Cena sałatki była wysoka.

Zdarzenie miało miejsce w wielkanocny poniedziałek. Niecodzienny widok przykuł uwagę  funkcjonariusza z Komisariatu Policji w Chęcinach. Mundurowy w czasie wolnym od służby zauważył, że jakiś mężczyzna krząta się po jego balkonie. W pewnym momencie nieznany człowiek zabrał pozostawioną na tarasie miskę z sałatką i rzucił się do ucieczki.

Policjant ruszył w pościg za rabusiem, który po chwili został zatrzymany. Funkcjonariusz powiadomił dyżurnego, który zadysponował na miejsce patrol. „Cena” za niepozorną miskę z sałatką okazała się jednak dla 19-latka bardzo słona. Mężczyzna otrzymał od mundurowych 500 złotych mandatu. Ponadto spędził noc w policyjnej celi, bo jak się okazało, był poszukiwany przez kielecką prokuraturę.

Przeczytaj również: