Poszukiwany Mariusz Dąbrowski | fot. Policja

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie poszukują 50-letniego Mariusza Dąbrowskiego. Prokuratura Rejonowa w Chorzowie wydała za mężczyzną list gończy.

Poszukiwany mężczyzna dwa razy zabrał do samochodu 12-latkę. Płacił dziewczynce, aby oglądała jak się masturbuje – informuje wyborcza.pl. Mężczyzna miał ponownie spotkać się z ofiarą, jednak na umówione miejsce nie został wysłany żaden funkcjonariusz. Kiedy dziewczynka opowiedziała o wszystkim mamie, kobieta zawiadomiła policję.

Na podstawie nagrań z miejskiego monitoringu funkcjonariusze wytypowali właściciela samochodu, do którego zabrano 12-latkę. Dziewczynka na podstawie zdjęć rozpoznała napastnika. Jego poszukiwania trwają.

Matka 12-latki zaczęła dostawać telefoniczne pogróżki. Dostała policyjną ochronę.

Jak się okazało, w komendzie policji w Chorzowie, doszło do nieprawidłowości związanych z tą sprawą. Kiedy efektów poszukiwań nie było, matka dziewczynki złożyła skargę.

Kryminalni opóźnili zasadzkę o dwa tygodnie z powodu przerwy świątecznej. Na spotkanie z pedofilem przyjechali oznakowanym radiowozem. Ostatecznie mężczyzna uciekł, prawdopodobnie za granicę.

Jedna osoba straciła już stanowisko, druga ma postępowanie dyscyplinarne. Kontrolę w komendzie zlecił też szef śląskiej policji.

Osoby, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Chorzowie tel: 32 771 52 55, 32 771 52 66 lub 112.

źródło: chorzow.slaska.policja.gov.pl / rmf24.pl / wp.pl

Przeczytaj również: