10 kwietnia policjanci z Kęt błyskawicznie zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. Jak się okazało 44–latek wsiadł za kierownicę mając w organizmie trzy promile alkoholu. W takim stanie wybrał się samochodem, aby odebrać córkę ze szkoły.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 14.00 na kęckim rynku. Kierowca samochodu marki Seat zderzył się z autokarem marki Autosan relacji Kęty – Bielsko Biała, a następnie  odjechał.

Oficer dyżurny informację o zdarzeniu natychmiast przekazał podległym służbom. Dzięki temu już po kilku minutach patrol jadący ulicą Sobieskiego zauważył wjeżdżającego na parking poszukiwanego Seata z uszkodzeniami przedniej części karoserii. Kiedy pojazd się zatrzymał funkcjonariusze przystąpili do kontroli. Za kierownicą siedział  pijany  44–letni mieszkaniec Kęt. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu.

W trakcie prowadzonych czynności do samochodu podeszła 10–letnia dziewczynka, która jak ustalili policjanci,  była córką 44-latka, którą ojciec miał odebrać ze szkoły. Dziewczynka została przekazana pod opiekę matce, natomiast nietrzeźwy trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz