Zatrzymanie poszukiwanego | fot. Policja

Wieruszowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego czterema listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Wieluniu. Mężczyzna jest podejrzany o liczne kradzieże w powiecie wieruszowskim. Przez rok ukrywał się w różnych miejscach, wpadł w Osieku.

Policjanci z wieruszowskiej komendy policji sprawdzają każdą informację dotyczącą osób poszukiwanych. 11 kwietnia dzięki doskonałej znajomości terenu oraz środowiska przestępczego, wieruszowscy stróże prawa zatrzymali 29-letniego mężczyznę poszukiwanego przez czterema listami gończymi. Przestępca od prawie roku ukrywał się przed Policją w różnych miejscach.

Wzorowe działania kryminalnych sprawiły, że 29-latek został namierzony i zatrzymany na terenie prywatnej posesji w Osieku w powiecie wieruszowskim, gdzie pracował dorywczo. Na widok policjantów mężczyzna był bardzo zaskoczony, zachowywał się agresywnie, po czym podjął ucieczkę w kierunku pobliskiego lasu.

29-latek od ubiegłego roku nie zmienił swojego wyglądu. Wieruszowscy policjanci natychmiast rozpoznali poszukiwanego i ruszyli za mężczyzną w pościg pieszy. Poszukiwany uciekając wywracał za sobą przypadkowe przedmioty, aby utrudnić pościg. Wieruszowscy stróże prawa mieli informacje, że przestępca przygotował i ukrył w lesie pojazd, którym miał zamiar kontynuować ucieczkę. Nie mogli do tego dopuścić.

W celu skutecznego zatrzymania poszukiwanego w trakcie pościgu, kryminalni oddali dwa strzały ostrzegawcze z broni służbowej. To ostudziło zapędy 29-latka, który po zatrzymaniu nie krył swojego zaskoczenia i zdenerwowania. Został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Zatrzymany usłyszał również zarzut kradzieży Volkswagena Golfa do której doszło 22 marca z terenu prywatnej posesji w Osieku. Wartość skradzionego i odzyskanego pojazdu oszacowano na 6000 złotych. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Po czynnościach 29-latek został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbywa karę 4 lat pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz