Zatrzymanie poszukiwanego ENA | fot. Polijca

Policjanci zatrzymali 24-letniego obywatela Rosji pochodzenia czeczeńskiego poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa w Niemczech. Obcokrajowiec stanął już przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

Na początku listopada 2017 r. specjalna grupa poszukiwawcza policjantów niemieckich skontaktowała się z siecią zrzeszającą policjantów z całej UE zajmujących się poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców Europy. Z przekazanych informacji wynikało, że obywatel Rosji, który jest podejrzany o zabójstwo mężczyzny przy użyciu noża i usiłowanie zabójstwa drugiej osoby w miejscowości Bremen, w północnej części Niemiec, opuścił ich kraj i prawdopodobnie ukrywa się na terenie Polski. Sąd w Bremen wydał za 24-latkiem Europejski Nakaz Aresztowania.

W związku z poszukiwaniami mężczyzny, na bieżąco wymieniano się niezbędnymi informacjami. Efektem współpracy niemieckiej i polskiej Policji było ustalenie, że poszukiwany mężczyzna ukrywa się na terenie województwa mazowieckiego. Do sprawy włączony został Zespół Poszukiwań Celowych stołecznej policji.

Wykonane czynności operacyjne stołecznych policjantów szybko przyniosły efekty, ponieważ ustalono dokładne miejsce przebywania 24-latka. Okazało się, że mężczyzna wynajmuje dom w miejscowości na terenie powiatu pruszkowskiego.

Do zatrzymania poszukiwanego zaangażowano Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Warszawie. Po wykonaniu wszystkich czynności został on doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Dzięki współpracy niemieckich i polskich policjantów, 24-letni obywatel Rosji stanął już przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz