Dyrektor jednego z prywatnych przedszkoli w Wejherowie usłyszał zarzuty – wynika z informacji przekazanej przez Radio Gdańsk. Prokuratura podejrzewa 62-latka o molestowanie swoich pracownic, usiłowanie zgwałcenia oraz doprowadzenia do innej czynności seksualnej. Sąd aresztował dyrektora na okres trzech miesięcy. Podejrzany nie przyznaje się do winy.

62-letniego dyrektora jednego z prywatnych przedszkoli w Wejherowie zatrzymano i aresztowano. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty usiłowania gwałtu, wykorzystania zależności i doprowadzenia do innej czynności seksualnej.

Według śledczych, do zarzucanych 62-latkowi czynów miało dochodzić między 2013 a 2017 rokiem. Dyrektora oskarżyły pracownice przedszkola, które miały być przez niego atakowane zarówno w pracy, jak i mieszkaniu, z którego korzystał.

Śledztwo w tej sprawie trwało pół roku. Najpierw na policję zgłosiła się jedna przedszkolanka, a podczas przesłuchania kolejnych świadków, funkcjonariusze dowiedzieli się o innych bulwersujących zajściach.

Dyrektor zaprzeczył oskarżeniom. Przekonywał, że wszystko odbywało się za zgodą pracownic.

źródło: Radio Gdańsk / Fakt24

Przeczytaj również: