Jarosław Sokołowski ps. Masa

Najsłynniejszy świadek koronny, Jarosław S. ps. Masa, został dzisiaj zatrzymany przez funkcjonariuszy łódzkiego Biura Spraw Wewnętrznych Policji – donosi portal tvp.info.

Śledztwo prowadzone przez Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Według tvp.info dotyczyć ma ono między innymi: wyłudzania kredytów i pożyczek oraz korupcji np. w związku z obietnicą załatwienia pracy w policji.

Jak informuje portal tvp.info, Masa, oraz zatrzymane razem z nim osoby usłyszą zarzuty popełnienia szeregu przestępstw. Są to wyłudzenia kredytów oraz pożyczek w kwocie ponad 668 tys. zł, których dokonano w ośmiu bankach na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego

Śledczy ustalili również, że zarówno sam świadek koronny jak i osoby z nim współpracujące  wręczali łapówki urzędnikom „w celu zapewnienia ich pomocy i przychylności w zakresie podejmowanych z urzędu lub z ich inicjatywy czynności służbowych oraz powoływaniu się na wpływy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi i pośrednictwie w załatwieniu sprawy naboru do służby w Policji, a także składania fałszywych zeznań”.

Zarzuty te nie są związane z przestępstwami, w których Masa otrzymał status świadka koronnego.

Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej wszczął we wrześniu 2015 roku śledztwo, w którym pojawiło się nazwisko  Jarosława S. ps. Masa. Jak informują śledczy, postępowanie jest wielowątkowe i dotyczy szeregu przestępstw, w tym wymuszeń rozbójniczych i oszustw popełnianych na terenie całego kraju przez osoby biorące udział w zorganizowanej grupie przestępczej. W listopadzie 2017 roku wyłączono z tego śledztwa materiały, które dotyczyły oszustw dokonanych przez ustalonych sprawców, wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych oraz powoływania się na wpływy.

W środę o godzinie 6:00 funkcjonariusze BSW zatrzymali „Masę” i pięć innych osób, w tym: naczelnika Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz urzędnika łódzkiej delegatury Urzędu Celno-Skarbowego. – Zatrzymania są w dużej mierze zasługą pracy operacyjnej Biura Spraw Wewnętrznych Policji – podkreśla w rozmowie z Kryminalną Polską rzecznik KGP, Mariusz Ciarka. Dokonano przeszukań kilkunastu domów, mieszkań oraz biur na terenie trzech województw: mazowieckiego, łódzkiego i opolskiego.

Z informacji portalu tvp.info wynika, że w śledztwie zgromadzono ogromną ilość podsłuchów oraz zdjęć i materiałów wideo z inwigilacji podejrzewanych. Nagrania mają być mocnym dowodem przeciwko zatrzymanym w środę osobom.

źródło: tvp.info / Kryminalna Polska

Przeczytaj również:

2 KOMENTARZE

  1. Przestańcie w końcu pisać, „najsłynniejszy „to właśnie media wykreowały tego pospolitego złodzieja na „celebryte „a powinien od początku grzać puche, a szelma i sprzedawczyk chełpi się tym jakim to cwaniakiem on nie był, mam nadzieję że posiedzi i zabiorą mu cały majątek

Dodaj komentarz