Jarosław S. ps. Masa

Sąd Okręgowy w Lublinie odrzucił zażalenie obrońcy Jarosława S. ps. Masa na areszt tymczasowy. Najsłynniejszy świadek koronny pozostanie za kratami. Jak informuje portal tvp.info sąd obniżył poręczenie majątkowe dla policjanta Zbigniewa G. z 100 tys. do 10 tys. zł. Śledczy zapowiadają kolejne zarzuty dla oskarżonych.

Zatrzymania Jarosława S. dokonali funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji w Łodzi. Śledztwo prowadzi Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Zarzuty, jakie usłyszał Masa, to m.in.: wyłudzania kredytów i pożyczek oraz korupcji np. w związku z obietnicą załatwienia pracy w policji.

Z ustaleń śledztwa wynika, że świadek koronny i jego współpracownicy mieli wręczać i przyjmować łapówki m. in. urzędnikom „w celu zapewnienia ich pomocy i przychylności w zakresie podejmowanych z urzędu lub z ich inicjatywy czynności służbowych oraz powoływaniu się na wpływy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi i pośrednictwie w załatwieniu sprawy naboru do służby w Policji, a także składania fałszywych zeznań”.

źródło: tvp.info

Przeczytaj również: