Okolice pływalni w Olsztynie | fot. Prokuratura

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie apeluje do osób posiadających informacje dotyczące zabójstwa 89-letniego mieszkańca tego miasta, aby skontaktowały się z organami ścigania. Do zbrodni doszło pod koniec maja w pobliżu miejskiej pływalni.

– 29 maja w Olsztynie w pobliżu krytej pływalni przy ul. Głowackiego doszło do brutalnego zabójstwa 89-letniego emeryta, mieszkańca Olsztyna. Policja i Prokuratura nieustannie prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawcy zbrodni – poinformował rzecznik prokuratury okręgowej Krzysztof Stodolny.

W prowadzonym  śledztwie powołanych zostało wielu biegłych z różnych dziedzin, m.in. z zakresu badania śladów biologicznych, śladów zapachowych pozostawionych przez sprawcę na miejscu zdarzenia, śladów działania użytego przez sprawcę narzędzia zbrodni.

– Zweryfikowanych jest już kilka wersji śledczych i aktualnie organy ścigania uzyskały niezwykle istotne informacje, które mogą przyczynić się do szybkiego ujęcia sprawcy – dodał Stodolny.

W rozesłanym mediom komunikacie prokuratura zwróciła się do osób posiadających istotne informacje dotyczące tego przestępstwa z prośbą o kontakt z Komendą Wojewódzką Policji lub najbliższą jednostką Policji.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz