Szkoła | fot. Pixabay

Zarzuty molestowania sześciu dziewczynek w wieku 8-9 lat postawiła w czwartek Prokuratura Rejonowa w Pruszczu Gdańskim 40-letniemu nauczycielowi jednej ze szkół w tym rejonie. Prokuratorzy wystąpili do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Policję o sprawie zawiadomiła przed kilkoma dniami mama jednej z dziewczynek. Wszystkie pokrzywdzone osoby zostały przesłuchane w sądzie w obecności psychologów, którzy potwierdzili wiarygodność dzieci. 40-letni mężczyzna został zatrzymany 13 czerwca. Prokurator zarzucił mu popełnienie sześciu przestępstw, na szkodę sześciu pokrzywdzonych małoletnich poniżej 15 lat.

– Wykorzystując istniejący stosunek zależności, wielokrotnie  doprowadził pokrzywdzone do poddania się innej czynności seksualnej – poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Do zarzuconych podejrzanemu czynów dochodziło w okresie od stycznia do czerwca bieżącego roku. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw. Odmówił złożenia wyjaśnienia. Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do Sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres trzech miesięcy.

Ze względu na charakter sprawy prokuratura odmówiła podania bardziej szczegółowych informacji. Śledczy postanowili nie podawać nawet lokalizacji szkoły, w której miało dojść do molestowania. Wiadomo jedynie, że 40-letni mężczyzna nauczał języka angielskiego.

Przeczytaj również: