Konwój niebezpiecznego przestępcy | fot. Policja

Z policyjnego konwoju zbiegł 27-letni więzień. Był przewożony z Zakładu Karnego w Iławie do Sądu Rejonowego w Ostródzie. Policja urządziła blokady dróg w rejonie Ostródy. Do akcji wkroczyły psy.

Do ucieczki więźnia doszło w czwartek kilka minut po godzinie 9 rano. Poszukiwany to 27-letni Adam Ż. Mężczyzna odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże oraz kradzieże z włamaniami. Ma około 160 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, jest ogolony na łyso. Ubrany był w niebieski t-shirt, szare spodnie. Cechą charakterystyczną jest duży tatuaż na karku.

Ogłoszono alarm dla całego stanu etatowego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. W poszukiwaniu biorą udział przewodnicy psów, policjanci zorganizowali posterunki blokadowe dróg dojazdowych.
Policjanci kontrolują wszystkie samochody na wjazdach do Ostródy.

Na miejsce z polecenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie pojechał Wydział Kontroli, który wyjaśnia wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Wszystkie osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę na temat poszukiwanego proszone są o kontakt pod numerem telefonu alarmowego 112.

źródło: WP / wm.pl

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz