19-latek, który tuż po północy z czwartku na piątek, podczas domowej awantury zadał swojej matce siedem ciosów nożem, usłyszał zarzut zabójstwa. 58-letnia kobieta zmarła.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek w miejscowości Witaszyce w powiecie jarocińskim.

– W toku przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Jarocinie mężczyzna opisał przebieg zdarzenia i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator będzie wnioskował do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Decyzja zapadnie w sobotę – powiedział PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Ze wstępnych ustaleń wynika – jak poinformował prokurator – że po powrocie 19-latka do domu między nim a matką doszło do awantury. – Awantura przerodziła się w przemoc fizyczną, a następnie syn zaatakował matkę nożem, zadając jej siedem ciosów – powiedział Meler.

Mężczyznę na miejscu zdarzenia zatrzymali policjanci z Jarocina. O zdarzeniu zawiadomiło ich Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu.

– Gdy policjanci przyjechali na miejsce, w mieszkaniu zastali leżącą na podłodze kobietę i 19-latka, jak się okazało, jej syna. Kobieta zmarła na miejscu. 19-latek był nietrzeźwy, miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W chwili interwencji policji w mieszkaniu nie było innych domowników – powiedziała PAP rzecznik jarocińskiej policji Agnieszka Zaworska.

Prokurator Maciej Meler dodał, że mężczyzna w czwartek od godzin południowych miał zachowywać się agresywnie.

– Znajdował się pod wpływem alkoholu i wszczynał awantury. Pierwsza próba interwencji policji została wstrzymana przez samą pokrzywdzoną, która oświadczyła, że nie życzy sobie interwencji funkcjonariuszy – powiedział prokurator.

19-latkowi grozi od 8 lat więzienia do dożywocia.

źródło: PAP

Przeczytaj również: