Poszukiwany sprawca napaści seksualnej | fot. Policja

Policjanci z Ustki apelują do wszystkich osób, które rozpoznają mężczyznę przedstawionego na zdjęciach. Mężczyzna ten podejrzewany jest o dokonanie przestępstwa innej czynności seksualnej.

Policjanci z Komisariatu w Ustce prowadzą postępowanie w sprawie przestępstwa „doprowadzenia do innej czynności seksualnej”. Śledczy publikują wizerunek podejrzewanego. Do tego zdarzenia doszło 17 czerwca o godz. 07:45 na plaży na odcinku pomiędzy Ustką, a Orzechowem.

Prezentowany na załączonym filmie sprawca używając przemocy zaatakował spacerującą po plaży kobietę, złapał ją za szyję, przewrócił i szarpiąc za ubranie próbował doprowadzić ją do innej czynności seksualnej. Pokrzywdzona broniąc się zdołała uciec.

Działania policjantów z Ustki wsparte funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Straży Gminy Ustka doprowadziły do zabezpieczenia zapisu monitoringu, na którym nagrany jest uciekający sprawca. Śledczy ustalili, iż jest to mężczyzna w wieku około 30 lat, wzrostu około 180 cm, ma włosy ciemne krótko ostrzyżone. Ubrany był w czerwoną koszulę, czarne spodenki przed kolano oraz sportowe czarne buty i czarne skarpetki.

– Apelujemy do wszystkich osób, które rozpoznają mężczyznę przedstawionego na filmie o kontakt telefoniczny z Komisariatem Policji w Ustce pod nr telefonu 59-815-27-00 lub z inną, najbliższą jednostką Policji. Można też dzwonić pod numery 997 i 112. zapewniamy dyskrecję i anonimowość otrzymanych informacji – podkreśla Policja w komunikacie prasowym.

Sprawcy grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz