Rzeka / Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pixabay

Policjanci zatrzymali poszukiwanego. Za 22-latkiem sąd wydał nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego. Mężczyzna próbował uciec patrolowi wskakując do rzeki. Nie zdawał sobie sprawy, że dla policjantów to nie był problem.

Do zdarzenia doszło w czwartek, około godziny 16:40. Wówczas policjanci z bydgoskiego Błonia ustalili, że poszukiwany przez nich 22-latek będzie przejeżdżać autem ulicą Żeglarską. Na miejsce został natychmiast skierowany patrol.

Mundurowi czekali na niego przy wiadukcie. Po chwili zauważyli leksusa, w którym siedział na tylnym siedzeniu poszukiwany. Funkcjonariusze radiowozem zablokowali przejazd kierowcy. Leksus zatrzymał się. W tym momencie wybiegł z niego dobrze znany policjantom 22-latek. Zaczął uciekać wzdłuż ulicy Żeglarskiej. Nie reagował na wezwania funkcjonariuszy.

Policjanci ruszyli za nim w pościg pieszo. Mężczyzna widząc to wskoczył do Brdy. Za nim wskoczył też jeden z policjantów. Obaj dopłynęli na drugi brzeg. Tam, na ulicy Nadrzecznej, po krótkim pościgu, mundurowy zatrzymał poszukiwanego.

22-latek trafił już na najbliższy rok do więzienia. Mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za narkotykowe przestępstwa.

Przeczytaj również: