Policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę w związku z zabójstwem, do którego doszło w jednej z miejscowości na terenie powiatu jeleniogórskiego w maju. Na podstawie zebranego materiału, mężczyzna odpowie za zabójstwo, za co grozić mu może nawet dożywocie, a kobieta za ukrywanie dowodów oraz nieudzielenie pomocy.

Do przestępstwa doszło 22 maja w jednej z miejscowości koło Jelenie Góry. W wyniku podjętych działań operacyjnych i procesowych funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 33-letnią kobietę oraz 39-letniego mężczyznę, podejrzewanych o związek z zabójstwem

Pokrzywdzony był poszukiwany przez policjantów od ponad miesiąca w związku ze zgłoszeniem jego zaginięcia. Pierwsze ślady dotyczące zabójstwa wyszły na jaw kilka dni później. Dalsze czynności i zebrane dowody pozwoliły na zatrzymanie kobiety i mężczyzny.

Podejrzanemu prokurator przedstawił zarzut zabójstwa, za co grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Jego konkubina usłyszała zarzut ukrywania dowodów oraz nieudzielenia pomocy.

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratury zastosował wobec obojga zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz