Zmieniła płeć, by uniknąć kary | fot. Policja

Funkcjonariusze ze Szczecina zatrzymali 47–latka ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. Za mężczyzną był wydany nakaz doprowadzenie do Zakładu Karnego za oszustwa, których dokonał na terenie Szczecina.

Policjanci z szczecińskiego Komisariatu Nad Odrą na podstawie przeprowadzonych czynności i wielu ustaleń docierali do różnych miejsc, gdzie miał przebywać poszukiwany.
Ich działania zakończyły się sukcesem dzięki profesjonalizmowi i uporowi w dążeniu do zatrzymania oszusta. Okazało się bowiem, że sprawcą oszustw była kobieta a wiedząc o tym, że jest poszukiwana zmieniła się, nie tylko charakteryzując się fizycznie na mężczyznę ale również zmieniając sądownie imię żeńskie na męskie.

Poszukiwany zmienił także swoje miejsce pobytu oraz środowisko, w którym się obracał.  Wszystko po to aby odciąć się od poprzedniego stylu życia a tym samym jak najdłużej  pozostać na wolności. Kiedy funkcjonariusze sprawdzali kolejne wytypowane miejsca, gdzie 47-latek może się ukrywać „bystre oko” policjantów zakończyło te działania.

Mundurowi podczas patrolowania północnych części Szczecina rozpoznali poszukiwanego po rysach twarzy. Dalsze czynności tylko potwierdziły, że jest to osoba za która wydano nakaz doprowadzenia. Wszystkie zabiegi i starania  poszukiwanego aby nie zostać rozpoznanym,  okazały się bezskuteczne. Profesjonalizm funkcjonariuszy bezapelacyjnie uniemożliwił mężczyźnie dalsze ukrywanie się.

47–latek został zatrzymany i zgodnie z nakazem osadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód doprowadzony do Aresztu Śledczego w Szczecinie. Zatrzymany ma do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności.

Przeczytaj również:

2 KOMENTARZE

  1. Bystre oko policjantów przezabawne jak już zamknięcie wszystkich to kto będzie na nich pracował niebieskie matoły!!!! Nie ma normalnej pracy tym gownianym kraju,poczekajcie jsk wejdą Ruscy tego polska policja nie wytrzyma,cała nadzieja w Ryskich,żeby rozjebali system,za komuny było gówno,a dziś mnozy się biurokracja z n a ja ami i zakazami,z Tuskimi jeszcze nikt nie wygrał!!!

  2. I bardzo dobre że kask nie ma normalnej pracy to pozostaje im to kraść i siedzieć!!! Do Policji:dołóżcie im 2 roli papieru na miesiąc że swoich pieniędzy,za dużo zarabiacie!!! U nas jeden wyżarty były pałkerson jeździ patrzy kogo by wyruchać,bo jego żona ma zrosty i nie może,jesteście tacy sami jak CJ po drugiej stronie tylko wad chroni prawo xxxd!

Dodaj komentarz