Brutalne pobicie w centrum miasta | fot. Policja

Częstochowscy policjanci zatrzymali 20-latka i jego młodszego kolegę, podejrzanych o brutalne pobicie w centrum miasta i posiadanie narkotyków. Jak ustalili śledczy, mężczyźni, wspólnie z trzecim napastnikiem, zaatakowali pokrzywdzonych, bijąc ich i kopiąc po całym ciele.

W niedzielę rano oficer dyżurny otrzymał informację o pobiciu w Alei Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. Jak ustalili śledczy, dwóch mężczyzn idących chodnikiem zostało zaatakowanych przez sprawców, którzy bili ich i kopali po całym ciele. Obrażenia ciała pokrzywdzonych były poważne. Agresorzy uciekli z miejsca zdarzenia, ale dwóch z nich bardzo szybko zostało namierzonych i zatrzymanych przez policjantów. Obaj byli nietrzeźwi. W piwnicy użytkowanej przez 20-latka kryminalni znaleźli też prawie 40 porcji marihuany.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie w Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Północ 18-latkowi i jego starszemu koledze zarzutów pobicia o charakterze chuligańskim i posiadania narkotyków.

Wczoraj akta sprawy zostały przeanalizowane przez sąd, który zadecydował o umieszczeniu starszego z zatrzymanych na najbliższy miesiąc w tymczasowym areszcie. Wobec 18-latka zastosowane zostały natomiast środki zapobiegawcze w postaci dozoru i zakazu opuszczenia kraju. Śledczy znają już tożsamość trzeciego z podejrzanych. Trwają czynności zmierzające do jego zatrzymania.

Wyjaśnieniem wszystkich okoliczności sprawy zajmują się policjanci z wydziału kryminalnego z komisariatu I w Częstochowie, wspólnie z prokuratorem.

Przeczytaj również:

4 KOMENTARZE

  1. Tu nie narkotyki są przyczyną brutalnego pobicia tylko frustracja życiem! Może sąd niech otworzy ośrodki resocjalizacji i pracy socjalnej,a nie sadza dupków za podatników pieniądze !!!!!!!!

  2. Magda, zastanów się, co ty piszesz. Jaka frustracja życiem? Co to za bełkot? Wg zasad obecnych w naszej cywilizacji człowiek odpowiada za swoje czyny. KROPKA.

    A problemy i frustracje ma każdy. A to odróżnia człowieka od bandyty, że człowiek nie krzywdzi innych w imię swoich frustracji.
    Sprawca powinien ponieść surową karę. A że na swoje utrzymanie powinien pracować, zamiast wygodnie siedzieć w więzieniu, to już inna sprawa. Winne są temu organizacje pełne właśnie takich wariatów, którzy się naczytali bzdur i dla których nadrzędnym celem jest m.in. zapewnienie luksusu więźniom. Szkoda tylko, że kosztem uczciwych ludzi.

  3. za kopanie po głowie lezącego w kilku to nic innego jak tylko uciąć noge każdemu bo jestem przeciwny karze śmierci. A tak na serio jest to usiłowanie zabójstwa z zamiarem ewntualnym ponieważ wiele pobić tego typu kończy się śmiercią lub trwałym uszkodzeniem mózgu zasługują więc na surowe kary. Jak chcieli coś wyjaśnić to mogli porozmawiać a potem się bić ewentualnie 1 na 1 ale czego można oczekiwać od zdegenerowanych ciot. TFU! gardzę i potępiam.

Dodaj komentarz