Porwanie | fot. Pixabay

Słupski sąd wczoraj tymczasowo aresztował dwóch zatrzymanych przez kryminalnych mężczyzn. Sprawcy, którymi okazali się 29 i 26-letni mieszkańcy powiatu słupskiego, kilka dni temu skrępowali taśmą techniczną 36-letniego pokrzywdzonego, a następnie bijąc go i podduszając wrzucili do bagażnika samochodu. Grożąc mu pozbawieniem życia więzili go przez kilkanaście godzin.

Tydzień temu kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymali informację, z której wynikało, że mogło dojść do porwania jednego z mieszkańców gminy Kobylnica. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się ustalaniem faktów. Zabrane w tej sprawie dane wskazywały na dwóch sprawców w wieku 29 i 26-lat. Mężczyźni ci jak się okazało przyjechali samochodem do swojego znajomego, który winny był jednemu z nich 50 złotych.

W trakcie rozmowy z nim doszło do szarpaniny, w wyniku której napastnicy zaatakowali go. Groźbami i biciem zmuszali go do zwrotu pieniędzy. Podduszając skrępowali techniczną taśmą klejącą ofiarę , a następnie wrzucili do bagażnika samochodu. Działając w ten sposób pozbawili go wolności, grozili pozbawieniem życia, a następnie wystraszonego po kilkunastu godzinach zostawili w środku lasu.

Dynamiczne działania policjantów od samego początku zmierzały do namierzenia miejsca pobytu sprawców, którzy jak potwierdzono, znając teren ukrywali się w pobliskich lasach. Praca śledczych doprowadziła jednak do namierzenia oprawców i zaskoczenia ich na jednym z parkingów leśnych aż w powiecie kościerskim. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie dowody obciążają 29 i 26-latka Po zapoznaniu się z materiałami sprawy, sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratury o zastosowaniu wobec dwóch mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Zatrzymanym grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również:

1 KOMENTARZ

  1. Super,a co robi kościółek,gdzie jest jak należy ostrzegać i edukować młodzież???! Ano nigdzie,bo Franciszek już Żydom za kasę łapki całuje,brawo czyli to pokazuje jaka panuje demoralizacja zaraz będziemy w średniowieczu,niech kler i zakonnicy uprawiają ogródki działkowe,a oni jeżdżą wypasionymi brykami…. i nie ma co się dziwić młodzieży,że popełnia błędy,nie ma autorytetów i przykładów wszystko skorumpowane!

Dodaj komentarz