Libacja alkoholowa | fot. Grzegorz Czykwin / olsztyn.wm.pl

Prokurator Rejonowy w Kaliszu nadzoruje postępowanie przeciwko 25-latkowi, podejrzanemu o zabójstwo młodej kobiety. W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy śledczy ustalili, że 11 sierpnia w należącym do niego mieszkaniu mężczyzna wraz z pokrzywdzoną oraz jeszcze jedną osobą urządzili libację alkoholową.

Z wstępnych ustaleń wynika, iż pomiędzy podejrzanym, a 29-letnią pokrzywdzoną doszło do sprzeczki w trakcie, której mężczyzna działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia chwycił pokrzywdzoną za szyję, przewrócił na podłogę, po czym dusił ją rękoma oraz kolanem. W wyniku powyższego zdarzenia i odniesionych obrażeń pokrzywdzona 29 letnia kobieta zmarła na miejscu.

Pod nadzorem Prokuratora na miejscu zdarzenia funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, wykonali szereg czynności procesowych w postaci przesłuchania kilkunastu świadków zabezpieczenia śladów biologicznych i kryminalistycznych, przeprowadzono również procesowe oględzin miejsca zdarzenia.

Decyzją prowadzącego czynności zabezpieczono zwłoki zmarłej celem przeprowadzenia sądowo-lekarskiej sekcji zwłok, której termin jest obecnie ustalany. Całość zabezpieczonych śladów wraz z próbkami krwi przekazany zostanie biegłym celem ich przebadania.

Mężczyzna przesłuchany przez Prokuratora przyznał się do przedstawionego mu zarzutu i złożył wyjaśnienia w ramach, których nie potrafił wskazać jednakże racjonalnych powodów swego zachowania.

Z uwagi na zagrożenie surową karą i obawę matactwa Prokurator wystąpił do Sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, który to wniosek po rozpoznaniu 13 sierpnia został w całości uwzględniony.

Przeczytaj również: