Poszukiwany sprawca powieszenia psa | fot. Policja

Policjanci szukają świadków zdarzenia lub osób mogących mieć wiedzę na temat ciała psa powieszonego na drzewie w pobliżu ul. Bartniczej w Gdańsku. Policjanci wykonują w tej sprawie czynności procesowe w kierunku zabicia i znęcania się nad zwierzęciem. Policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które wiedzą, kto był właścicielem psa lub znają okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj o godzinie 14.45 policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że przy ul. Bartniczej w Gdańsku na terenach zalesionych znalezione zostało truchło powieszonego na drzewie psa. Oficer dyżurny na miejsce skierował policjantów z grupy dochodzeniowo- śledczej oraz technika kryminalistyki, którzy wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne na miejscu zdarzenia. Ich analiza pomoże policjantom w wyjaśnieniu okoliczności i przyczyn śmierci psa.

Truchło zwierzęcia policjanci zabezpieczyli i przekazali do dalszych badań, które wykażą, co był bezpośrednią przyczyną śmierci zwierzęcia.

Policjanci wstępnie zakwalifikowali to zdarzenia jako przestępstwo z ustawy o ochronie zwierząt, które dotyczy zabicia, znęcania, uśmiercenia zwierzęcia. Za popełnienie tego przestępstwa może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli charakterystyczną smycz wiszącą na drzewie oraz linkę, na której został powieszony pies. Funkcjonariusze zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które wiedzą, kto jest właścicielem psa lub znają okoliczności tego zdarzenia, aby skontaktowały się z policjantami z Komisariatu I Policji przy ul. Platynowej 6F.

Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc na nr (58) 321-67-22 lub, przesłać za pomocą poczty elektronicznej na adres: komendant.kp1@gd.policja.gov.pl, albo zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji. Policja gwarantuje anonimowość.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz