Pociąg | fot. Pixabay

27 listopada w rejonie niestrzeżonego przejazdu kolejowego w Andrychowie mężczyzna położył na torach plecak, rower i inne przedmioty. Pomimo, że pociąg potrącił tą przeszkodę,  nikomu nic się nie stało. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Jednak pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że jest nim 41-letni mieszkaniec Bulowic i zatrzymali go 2 grudnia.

Andrychowscy śledczy ustali także, że mężczyzna ten miał dopuścić  się wcześniej również  innych przestępstw. Z początkiem sierpnia porysował powłokę lakierniczą samochodu marki Honda zaparkowanego na jednej z ulic Andrychowa. Miesiąc później na terenie Bulowic poprzecinał przewody elektryczne i instalacyjne w ciągniku rolniczym, który znajdował się na terenie prywatnej posesji. Z kolei w połowie listopada, na jednej z andrychowskich ulic, 41-latek naruszył nietykalność cielesną przypadkowo napotkanej kobiety. Ponadto kierował groźby karalne wobec członków swojej rodziny.

W związku z powyższym 3 grudnia mężczyźnie przedstawiono pięć zarzutów. Mieszkaniec Bulowic przyznał się do znacznej części zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: