fot. Policja

Oborniccy policjanci ustalili i zatrzymali grupę 2 młodych osób, którzy są podejrzani o kradzież i włamanie. Sprawcy zabrali przybory szkolne, koce, sprzęt elektroniczny o łącznej wartości strat blisko 2500 zł. O dalszym losie sprawców kradzieży z włamaniem zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Obornikach Śląskich zaraz po otrzymaniu zgłoszenia o włamaniu do magazynu Domu Dziecka, zatrzymali 2 osoby, podejrzane o kradzież przyborów szkolnych, koców, sprzętu elektronicznego oraz innych drobnych rzeczy, należących również do wychowanków.

Straty wyceniono na kwotę blisko 2,5 tys. złotych. Znaczną cześć skradzionego mienia odzyskano i zwrócono właścicielom. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania jeszcze jednej osoby podejrzewanej o współudział w dokonaniu tego przestępstwa.

Jak ustalili funkcjonariusze zatrzymani to byli wychowankowie Domu Dziecka w Obornikach Śląskich. Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów. Za kradzież i włamanie grozi im teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: