Gwałt | fot. flickr

Prokuratura Rejonowa w Gdyni skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi Sz., Mirianowi Sz. oraz Tadeuszowi B. zarzucając im wielokrotne zgwałcenie pokrzywdzonej.

Kobieta przez cztery lata była więziona w piwnicy przez swojego męża Mariusza Sz. Mężczyzna znęcał się nad nią ze szczególnym okrucieństwem oraz wielokrotnie zgwałcił. Znęcał się również nad swoimi dwoma małoletnimi córkami, a jedną z nich molestował seksualnie. Za przestępstwa te w czerwcu 2017 roku został skazany przez Sąd Okręgowy w Gdańsku na karę łączną 25 lat pozbawienia wolności.

W oparciu o nowe dowody zebrane w ramach odrębnego postępowania ustalano, że w okresie od stycznia 2009 roku do grudnia 2010 roku, kiedy kobieta był więziona, Andrzej Sz., Mirian Sz. oraz Tadeusz B. działając wspólnie i w porozumieniu wielokrotnie zgwałcili ją. Mariusz Sz. ułatwił im dokonanie tych czynów przełamując opór kobiety poprzez założenie worka na głowę oraz związanie.

Andrzejowi Sz., Mirianowi Sz. oraz Tadeuszowi B. zarzucono popełnienie przestępstwa gwałtu zbiorowego. Przestępstwo to jest zbrodnią, zagrożoną karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Górna granica zagrożenia to 15 lat pozbawienia wolności.

Ustalono również, że Andrzej Sz. w styczniu 2007 roku usiłował doprowadzić oraz doprowadził pokrzywdzoną do poddania się innej czynności seksualnej. Czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: