Zatrzymani złodzieje samochodów | fot. Policja

Policjanci kryminalni komendy miejskiej w Wałbrzychu zatrzymali 6 osób przy udziale funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Straży Granicznej. Podejrzani mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży m. in. luksusowych samochodów. Wartość utraconych pojazdów oszacowana została wstępnie na blisko 3 mln złotych. Sprawcom grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Wałbrzyscy policjanci, z pomocą funkcjonariuszy z Wrocławia oraz Straży Granicznej, w toku przeprowadzonych czynności operacyjnych ustalili i zatrzymali 6 mieszkańców Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego w wieku od 25 do 32 lat podejrzanych o kradzieże w regionie wałbrzyskim, z autostrady A4 oraz z terenu Austrii i Niemiec łącznie kilkunastu samochodów osobowych. Do wszystkich przestępstw doszło w okresie od grudnia zeszłego roku do października br. Niektóre – kilkuletnie pojazdy – znikały z posesji, inne – fabrycznie nowe – z naczep ciągników samochodowych stojących na parkingach. Podejrzani odpowiedzą także za liczne kradzieże z włamaniami do samochodów ciężarowych oraz kradzieże oleju napędowego z pojazdów i stacji benzynowych.

W trakcie czynności procesowych przy jednym z mężczyzn funkcjonariusze ujawnili również narkotyki w postaci metaamfetaminy. Dwie osoby zostały aresztowane i trafią także przed inne sądy w krajach Unii Europejskiej. Pozostali podejrzani po przedstawieniu im zarzutów objęci zostali dozorem policyjnym. Wałbrzyscy funkcjonariusze odzyskali mienie w postaci części samochodowych, dokumentów oraz telefonów komórkowych pochodzących z licznych kradzieży. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat, gdyż działali oni w warunkach recydywy.

Przeczytaj również: